PROXIMA Bratislava, s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Sprostredkovanie veľkoobchodu s nábytkom, tovarom pre domácnosť a železiarskym tovarom
10 029 €tržby 2025 ▲ 19 %−24 098 €strata 2025aktívna 28 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 45 628 €, výsledok hospodárenia -59 274 €
- 13 : tržby 47 469 €, výsledok hospodárenia -44 427 €
- 14 : tržby 11 831 €, výsledok hospodárenia -113 394 €
- 15 : tržby 19 094 €, výsledok hospodárenia -38 750 €
- 16 : tržby 19 715 €, výsledok hospodárenia -41 906 €
- 17 : tržby 21 117 €, výsledok hospodárenia -42 189 €
- 18 : tržby 20 851 €, výsledok hospodárenia -60 346 €
- 19 : tržby 13 213 €, výsledok hospodárenia 111 644 €
- 20 : tržby 8 449 €, výsledok hospodárenia -23 116 €
- 21 : tržby 8 952 €, výsledok hospodárenia -13 909 €
- 22 : tržby 8 995 €, výsledok hospodárenia -35 415 €
- 23 : tržby 4 350 €, výsledok hospodárenia -31 078 €
- 24 : tržby 8 400 €, výsledok hospodárenia -40 781 €
- 25 : tržby 10 029 €, výsledok hospodárenia -24 098 €
PROXIMA Bratislava, s.r.o. (IČO 35736771) mala v roku 2025 tržby 10 029 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 17. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci PROXIMA Bratislava
PROXIMA Bratislava má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 739 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 739 € | — |
| 2024 | — | 710 € | — |
| 2023 | — | 979 € | — |
| 2022 | — | 1 047 € | — |
| 2021 | — | 1 014 € | — |
| 2020 | — | 507 € | — |
| 2019 | — | 738 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 7. 10. 2026.
Konateľ PROXIMA Bratislava
Podľa Registra právnických osôb koná za PROXIMA Bratislava 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Spoločník PROXIMA Bratislava
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Oľga Kucová100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Oľga Kucováod 23. 7. 2021 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PROXIMA Bratislava
Za rok 2025 má PROXIMA Bratislava v závierke tržby 10 029 €, o 19,4 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −24 098 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2013: 47 469 €.
Výkaz ziskov a strát PROXIMA Bratislava
Najvyššie tržby: rok 2013, 47 469 €. Najnižšie: rok 2023, 4 350 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 10 029 € |
| 2024 | 8 400 € |
| 2023 | 4 350 € |
| 2022 | 8 995 € |
| 2021 | 8 952 € |
| 2020 | 8 449 € |
| 2019 | 13 213 € |
| 2018 | 20 851 € |
| 2017 | 21 117 € |
| 2016 | 19 715 € |
| 2015 | 19 094 € |
| 2014 | 11 831 € |
| 2013 | 47 469 € |
| 2012 | 45 628 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 13 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −457 039 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −24 098 € |
| 2024 | −40 781 € |
| 2023 | −31 078 € |
| 2022 | −35 415 € |
| 2021 | −13 909 € |
| 2020 | −23 116 € |
| 2019 | 111 644 € |
| 2018 | −60 346 € |
| 2017 | −42 189 € |
| 2016 | −41 906 € |
| 2015 | −38 750 € |
| 2014 | −113 394 € |
| 2013 | −44 427 € |
| 2012 | −59 274 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 13 rokov, najviac v roku 2024 (+93,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +19,4 % |
| 2024 | +93,1 % |
| 2023 | −51,6 % |
| 2022 | +0,5 % |
| 2021 | +6,0 % |
| 2020 | −36,1 % |
| 2019 | −36,6 % |
| 2018 | −1,3 % |
| 2017 | +7,1 % |
| 2016 | +3,3 % |
| 2015 | +61,4 % |
| 2014 | −75,1 % |
| 2013 | +4,0 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PROXIMA Bratislava
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 50 308 €, vlastné imanie −547 975 € a záväzky 598 283 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 50 308 € | −547 975 € | 598 283 € |
| 2024 | 36 467 € | −523 877 € | 560 344 € |
| 2023 | 46 575 € | −483 096 € | 529 671 € |
| 2022 | 57 282 € | −452 018 € | 509 300 € |
| 2021 | 23 794 € | −416 602 € | 440 396 € |
| 2020 | 29 128 € | −402 693 € | 431 821 € |
| 2019 | 81 242 € | −379 577 € | 460 819 € |
| 2018 | 93 583 € | −491 221 € | 584 804 € |
| 2017 | 161 712 € | −430 875 € | 592 587 € |
| 2016 | 161 518 € | −388 686 € | 550 204 € |
| 2015 | 158 305 € | −346 779 € | 505 084 € |
| 2014 | 176 936 € | −308 030 € | 484 966 € |
| 2013 | 245 378 € | −194 635 € | 438 063 € |
| 2012 | 299 796 € | −150 208 € | 447 454 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PROXIMA Bratislava (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 029 € | −24 098 € | 50 308 € | −547 975 € | 598 283 € | −9 492 € | −240,3 % |
| 2024 | 8 400 € | −40 781 € | 36 467 € | −523 877 € | 560 344 € | −25 514 € | −485,5 % |
| 2023 | 4 350 € | −31 078 € | 46 575 € | −483 096 € | 529 671 € | −21 959 € | −714,4 % |
| 2022 | 8 995 € | −35 415 € | 57 282 € | −452 018 € | 509 300 € | −23 292 € | −393,7 % |
| 2021 | 8 952 € | −13 909 € | 23 794 € | −416 602 € | 440 396 € | −8 222 € | −155,4 % |
| 2020 | 8 449 € | −23 116 € | 29 128 € | −402 693 € | 431 821 € | −12 903 € | −273,6 % |
| 2019 | 13 213 € | 111 644 € | 81 242 € | −379 577 € | 460 819 € | −19 777 € | +845,0 % |
| 2018 | 20 851 € | −60 346 € | 93 583 € | −491 221 € | 584 804 € | −12 775 € | −289,4 % |
| 2017 | 21 117 € | −42 189 € | 161 712 € | −430 875 € | 592 587 € | −27 706 € | −199,8 % |
| 2016 | 19 715 € | −41 906 € | 161 518 € | −388 686 € | 550 204 € | −17 043 € | −212,6 % |
| 2015 | 19 094 € | −38 750 € | 158 305 € | −346 779 € | 505 084 € | −24 793 € | −202,9 % |
| 2014 | 11 831 € | −113 394 € | 176 936 € | −308 030 € | 484 966 € | −38 883 € | −958,4 % |
| 2013 | 47 469 € | −44 427 € | 245 378 € | −194 635 € | 438 063 € | −8 300 € | −93,6 % |
| 2012 | 45 628 € | −59 274 € | 299 796 € | −150 208 € | 447 454 € | −48 305 € | −129,9 % |
Riziko: zaplatí PROXIMA Bratislava?
Peniaze od štátu: PROXIMA Bratislava
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy PROXIMA Bratislava
Dátum vzniku PROXIMA Bratislava je 10. 12. 1997, teda pred 28 rokmi. Skoršie obchodné meno: BSTO Slovakia, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/16376/B
- Zmena obchodného menaPredtým BSTO Slovakia, s.r.o., odvtedy PROXIMA Bratislava, s.r.o.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021374399
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 45 628 € · majetok 299 796 €
- Nový štatutár: Oľga KucováKonateľ
- Nový spoločník: Oľga KucováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 10 029 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PROXIMA Bratislava
- kúpa tovaru v rozsahu voľnej živnosti za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod),
- kúpa tovaru v rozsahu voľnej živnosti za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
- sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti,
- organizovanie kurzov, seminárov a školení,
- organizovanie kultúrnych, kultúrno-spoločenských a hudobných podujatí,
- predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov,
- predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál,
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom,
- prenájom hnuteľných vecí,
- administratívne služby,
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov,
- čistiace a upratovacie služby,
- reklamné a marketingové služby,
- prieskum trhu a verejnej mienky,
- poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve,
- pestovanie, spracovanie a obchodovanie s chránenými rastlinami,
- prípravné práce k realizácii stavby,
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien,
- Kuriérske služby
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
PROXIMA Bratislava v odvetví veľkoobchod
PROXIMA Bratislava je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť sprostredkovanie veľkoobchodu s nábytkom, tovarom pre domácnosť a železiarskym tovarom. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 031 € (14 222 závierok), PROXIMA Bratislava má 10 029 €, čo je 7 % mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 1 950 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PROXIMA Bratislava 803. z 935.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 014 €, polovica do 139 031 €, tri štvrtiny do 778 941 €; 10 % firiem má viac než 4 006 409 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 686 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 014 € |
| medián | 139 031 € |
| horný kvartil | 778 941 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 409 € |
| PROXIMA Bratislava | 10 029 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PROXIMA Bratislava
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PROXIMA Bratislava s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PROXIMA Bratislava | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 10 029 € | 139 031 € |
| 2024 | 8 400 € | 139 389 € |
| 2023 | 4 350 € | 134 750 € |
| 2022 | 8 995 € | 133 421 € |
| 2021 | 8 952 € | 117 743 € |
| 2020 | 8 449 € | 112 008 € |
| 2019 | 13 213 € | 120 401 € |
| 2018 | 20 851 € | 118 273 € |
| 2017 | 21 117 € | 106 235 € |
| 2016 | 19 715 € | 97 886 € |
| 2015 | 19 094 € | 98 091 € |
| 2014 | 11 831 € | — |
| 2013 | 47 469 € | — |
| 2012 | 45 628 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PROXIMA Bratislava | 10 029 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 116 960 € |
| medián kraja | 144 251 € |
| medián Slovenska | 139 031 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- NAVISDAT, s. r. o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 22 267 € (2025)
- SUPPLIER.INTERNATIONAL s.r.o.Bardejov · tržby 22 267 € (2025)
- Domica, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 22 266 € (2025)
- B SERVICE, s.r.o.Streda nad Bodrogom · tržby 22 252 € (2025)
- MS invest sk, s. r. o.Cífer · tržby 22 240 € (2025)
- AMG Trading, s.r.o.Stará Lesná · tržby 22 238 € (2025)
- IVIRON s.r.o.Košice - mestská časť Sever · tržby 22 237 € (2025)
- RS Tuning, s.r.o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 22 174 € (2025)
- CABRA, s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 22 170 € (2020)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PROXIMA Bratislava, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Bratislava I ›
Sídlo PROXIMA Bratislava: Bratislava - Staré Mesto
PROXIMA Bratislava sídli na adrese Hviezdoslavovo námestie 21, 811 02 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 970 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 859. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
PROXIMA Bratislava: IČO, sídlo a základné údaje
PROXIMA Bratislava, s.r.o. (IČO 35736771) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 10. 12. 1997, na trhu je 28 rokov a štatutárom je Oľga Kucová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 10 029 € a výsledok hospodárenia −24 098 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Sprostredkovanie veľkoobchodu s nábytkom, tovarom pre domácnosť a železiarskym tovarom (SK NACE 4615) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 10. 12. 1997 |
| Skoršie názvy | BSTO Slovakia, s.r.o. |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) PROXIMA Bratislava, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 10 029 €, typická firma odvetvia 139 031 € (medián z 14 222 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Sieť prepojení firmy PROXIMA Bratislava
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu PROXIMA Bratislava
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PROXIMA Bratislava
- Tendre13súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 000 €
- Granty a dotácie69výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy1 694zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov99firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 700 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach16 zmlúv za 3 roky · 40 799 € · naposledy 28. 7. 2026Štátna opera13 zmlúv za 3 roky · 11 503 € · naposledy 6. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.9 zmlúv za 3 roky · 648 € · naposledy 1. 12. 2025 Všetkých 84 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.15) v okrese Bratislava I
Sedačky, s. r. o.Resulta, s.r.o.INVESTMENT TRUST, spol. s r.o.REHA SLOVAKIA, s.r.o.SIDOP, spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.