Diecézna charita Banská Bystrica
Banská Bystrica · Činnosti cirkevných organizácií
46 132 €tržby 2025 ▼ 47 %−10 537 €strata 2025aktívna 30 rokov5 až 9 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 28. 9. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 55 293 €, výsledok hospodárenia -7 868 €
- 22 : tržby 46 531 €, výsledok hospodárenia -6 575 €
- 23 : tržby 65 214 €, výsledok hospodárenia -16 532 €
- 24 : tržby 87 468 €, výsledok hospodárenia 8 476 €
- 25 : tržby 46 132 €, výsledok hospodárenia -10 537 €
Diecézna charita Banská Bystrica (IČO 35659726) mala v roku 2025 tržby 46 132 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Diecézna charita Banská Bystrica
Diecézna charita Banská Bystrica má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 5 až 9 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR.
Štatutár Diecézna charita Banská Bystrica
Podľa Registra právnických osôb koná za Diecézna charita Banská Bystrica 1 štatutár. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 9. 2026.
Tržby, zisk a majetok Diecézna charita Banská Bystrica
Za rok 2025 má Diecézna charita Banská Bystrica v závierke tržby 46 132 €, o 47,3 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −10 537 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 87 468 €.
Výkaz ziskov a strát Diecézna charita Banská Bystrica
Najvyššie tržby: rok 2024, 87 468 €. Najnižšie: rok 2025, 46 132 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 46 132 € |
| 2024 | 87 468 € |
| 2023 | 65 214 € |
| 2022 | 46 531 € |
| 2021 | 55 293 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 1 roku, strata v 4 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: −33 036 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −10 537 € |
| 2024 | 8 476 € |
| 2023 | −16 532 € |
| 2022 | −6 575 € |
| 2021 | −7 868 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Diecézna charita Banská Bystrica
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −22,8 %, medián odvetvia +4,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Diecézna charita Banská Bystrica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −22,8 % | +4,6 % |
| 2024 | +9,7 % | +4,7 % |
| 2023 | −25,4 % | +4,1 % |
| 2022 | −14,1 % | +4,0 % |
| 2021 | −14,2 % | +28,7 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 4 roky, najviac v roku 2023 (+40,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −47,3 % |
| 2024 | +34,1 % |
| 2023 | +40,2 % |
| 2022 | −15,8 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Diecézna charita Banská Bystrica
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 83 383 €, vlastné imanie 46 249 € a záväzky 23 731 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 83 383 € | 46 249 € | 23 731 € |
| 2024 | 115 031 € | 53 947 € | 40 842 € |
| 2023 | 128 936 € | 41 676 € | 60 873 € |
| 2022 | 118 827 € | 58 209 € | 27 902 € |
| 2021 | 96 435 € | 64 783 € | 15 355 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Diecézna charita Banská Bystrica (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46 132 € | −10 537 € | 83 383 € | 46 249 € | 23 731 € | — | −22,8 % |
| 2024 | 87 468 € | 8 476 € | 115 031 € | 53 947 € | 40 842 € | — | +9,7 % |
| 2023 | 65 214 € | −16 532 € | 128 936 € | 41 676 € | 60 873 € | — | −25,4 % |
| 2022 | 46 531 € | −6 575 € | 118 827 € | 58 209 € | 27 902 € | — | −14,1 % |
| 2021 | 55 293 € | −7 868 € | 96 435 € | 64 783 € | 15 355 € | — | −14,2 % |
Riziko: zaplatí Diecézna charita Banská Bystrica?
Diecézna charita Banská Bystrica a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 51 zmlúv s dodávateľom Diecézna charita Banská Bystrica v objeme 105 901 € z rokov 2011 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Banskobystrický samosprávny kraj: 93 600 € v 7 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2026, 37 620 € v 8 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 8 | 37 620 € |
| 2025 | 3 | 10 800 € |
| 2024 | 4 | 22 680 € |
| 2023 | 6 | 25 500 € |
| 2022 | 3 | 0 € |
| 2021 | 4 | 0 € |
| 2020 | 2 | 0 € |
| 2019 | 3 | 1 € |
| 2018 | 2 | 0 € |
| 2017 | 2 | 3 000 € |
| 2016 | 2 | 1 000 € |
| 2015 | 3 | 0 € |
| 2014 | 2 | 3 000 € |
| 2013 | 4 | 0 € |
| 2012 | 2 | 0 € |
| 2011 | 1 | 2 300 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Diecézna charita Banská Bystrica
Dátum vzniku Diecézna charita Banská Bystrica je 1. 1. 1996, teda pred 30 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiCirkevná organizácia · MK-768/1995-320
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 1. 1. 1996.
- Nový štatutár: Mgr. Radoslav BujdošRiaditeľ
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 55 293 € · majetok 96 435 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 46 132 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Diecézna charita Banská Bystrica
- Činnosti cirkevných organizácií
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 9. 2026.
Diecézna charita Banská Bystrica v odvetví členské organizácie
Diecézna charita Banská Bystrica je v registri v odvetví Členské organizácie (SK NACE 94), činnosť činnosti cirkevných organizácií. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 9 948 € (10 727 závierok), Diecézna charita Banská Bystrica má 46 132 €, čo je 4,6-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 1 896 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Diecézna charita Banská Bystrica 57. z 338.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 2 600 €, polovica do 9 948 €, tri štvrtiny do 29 739 €; 10 % firiem má viac než 74 552 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 391 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 2 600 € |
| medián | 9 948 € |
| horný kvartil | 29 739 € |
| 10 % firiem má viac než | 74 552 € |
| Diecézna charita Banská Bystrica | 46 132 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Diecézna charita Banská Bystrica
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Diecézna charita Banská Bystrica s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Diecézna charita Banská Bystrica | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 46 132 € | 9 948 € |
| 2024 | 87 468 € | 8 858 € |
| 2023 | 65 214 € | 8 796 € |
| 2022 | 46 531 € | 8 098 € |
| 2021 | 55 293 € | 3 035 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Diecézna charita Banská Bystrica | 46 132 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 11 305 € |
| medián kraja | 7 400 € |
| medián Slovenska | 9 948 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Konkordia - lat. SvornosťLevoča · tržby 103 688 € (2025)
- Rímskokatolícka cirkev Farnosť Veľký LapášVeľký Lapáš · tržby 103 565 € (2025)
- DC Sielnica, n. o., „r. s. p.“Banská Bystrica · tržby 103 561 € (2025)
- Rímskokatolícka cirkev, farnosť ŠenkviceŠenkvice · tržby 103 483 € (2025)
- Gréckokatolícka cirkev, farnosť CerninaCernina · tržby 103 426 € (2025)
- Diecézna charita RožňavaRožňava · tržby 103 270 € (2025)
- Tabačka Kulturfabrik n.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 103 185 € (2025)
- Komunitné vzdelávanie KalimbaŽilina · tržby 103 122 € (2025)
- BEAUTIFUL CHARITY o.z.Miloslavov · tržby 103 115 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Diecézna charita Banská Bystrica, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Diecézna charita Banská Bystrica: Banská Bystrica
Diecézna charita Banská Bystrica sídli na adrese Tibora Andrašovana 44, 974 01 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 493 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 830. Na tej istej adrese je zapísaných 5 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
Diecézna charita Banská Bystrica: IČO, sídlo a základné údaje
Diecézna charita Banská Bystrica (IČO 35659726) je cirkevná organizácia so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 1. 1. 1996, na trhu je 30 rokov a štatutárom je Mgr. Radoslav Bujdoš. Za rok 2025 sú v závierke tržby 46 132 € a výsledok hospodárenia −10 537 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 9. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Cirkevná organizácia |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti cirkevných organizácií (SK NACE 9491) |
| Vznik | 1. 1. 1996 |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Účtovných závierok v registri | 20 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
V odvetví členské organizácie (SK NACE 94) Diecézna charita Banská Bystrica patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 46 132 €, typická firma odvetvia 9 948 €, čo je 4,6-násobok mediánu (medián z 10 727 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Členské organizácie: tržby a mzdy ›Členské organizácie v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy Diecézna charita Banská Bystrica
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Diecézna charita Banská Bystrica
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Diecézna charita Banská Bystrica
- Tendre56súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 264 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiaca
- Končiace zmluvy475zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Najbližší tender zadarmo
Látky - kanalizácia a ČOVObec Látkylehota 19. 10. 2026 · odhad 2,6 mil. € · ÚVOKto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ministerstvo kultúry SR326 zmlúv za 3 roky · 9 151 316 € · naposledy 5. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava285 zmlúv za 3 roky · 27 159 319 € · naposledy 25. 9. 2026Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR211 zmlúv za 3 roky · 53 096 307 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 1 154 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Rímskokatolícka cirkev Farnosť Banská…Rimskokatolícka cirkev, farnosť Riečka
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 94.91) v okrese Banská Bystrica
Duchovná správa Kňazského seminára sv…Bratská jednota baptistov, cirkevný zbor…Centrum zborovej diakonie KanaánRímskokatolícka cirkev, Farnosť Banská…Rímskokatolícka cirkev farnosť Banská…
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.