LEGUSEM, s.r.o.
Horná Streda
30 257 510 €tržby 2014 ▼ 5 %+1 669 385 €zisk 2014zaniknutá 31. 3. 2016
Fakturačné údaje
Pozor: subjekt je v registri zrušený ku dňu 31. 3. 2016. Údaje sú posledné zapísané, na doklad ich brať netreba.
RPO ŠÚ SR a FS, 29. 9. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 35 564 587 €, výsledok hospodárenia 1 405 909 €
- 13 : tržby 31 922 539 €, výsledok hospodárenia 2 051 516 €
- 14 : tržby 30 257 510 €, výsledok hospodárenia 1 669 385 €
LEGUSEM, s.r.o. (IČO 34143351), sídlo Horná Streda, je v registri zapísaná od 9. 7. 1996 do 31. 3. 2016 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 29. 9. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2014.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci LEGUSEM
osobné náklady v roku 2014 boli 437 946 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2014 | — | 437 946 € | 314 253 € |
| 2013 | — | 430 007 € | 308 843 € |
| 2012 | — | 407 351 € | 289 261 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2014
- Mzdy 72 % 314 253 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 108 327 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2014 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2014 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 11. 10. 2026.
Ľudia a vlastníci LEGUSEM
Kto je pri firme zapísaný v registri, v koľkých ďalších firmách pôsobí a ako sú tie firmy prepojené.
Tržby, zisk a majetok LEGUSEM
Za rok 2014 má LEGUSEM v závierke tržby 30 257 510 €, o 5,2 % menej než v roku 2013, a výsledok hospodárenia +1 669 385 €. Závierky máme za 3 roky (2012 až 2014), najvyššie tržby sú z roku 2012: 35 564 587 €.
Výkaz ziskov a strát LEGUSEM
Najvyššie tržby: rok 2012, 35 564 587 €. Najnižšie: rok 2014, 30 257 510 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2014 | 30 257 510 € |
| 2013 | 31 922 539 € |
| 2012 | 35 564 587 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 20. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 0 rokoch z 3 roky. Súčet za celé obdobie: 5 126 810 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2014 | 1 669 385 € |
| 2013 | 2 051 516 € |
| 2012 | 1 405 909 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 20. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- LEGUSEM
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +5,5 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | LEGUSEM |
|---|---|
| 2014 | +5,5 % |
| 2013 | +6,4 % |
| 2012 | +4,0 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 20. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha LEGUSEM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2014 mala súvaha majetok 14 677 766 €, vlastné imanie 2 000 815 € a záväzky 12 676 951 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2014 | 14 677 766 € | 2 000 815 € | 12 676 951 € |
| 2013 | 14 584 214 € | 2 853 363 € | 11 730 851 € |
| 2012 | 14 799 785 € | 2 308 458 € | 12 491 327 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 20. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok LEGUSEM (3 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014 | 30 257 510 € | 1 669 385 € | 14 677 766 € | 2 000 815 € | 12 676 951 € | 2 897 727 € | +5,5 % |
| 2013 | 31 922 539 € | 2 051 516 € | 14 584 214 € | 2 853 363 € | 11 730 851 € | 3 236 550 € | +6,4 % |
| 2012 | 35 564 587 € | 1 405 909 € | 14 799 785 € | 2 308 458 € | 12 491 327 € | 2 517 870 € | +4,0 % |
Riziko: zaplatí LEGUSEM?
LEGUSEM a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 43 zmlúv s dodávateľom LEGUSEM v objeme 795 366 € z rokov 2013 až 2016. Najväčší objem je s odberateľom Vysokoškolský poľnohospodársky podnik SPU, s.r.o.: 403 585 € v 5 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2014, 327 997 € v 5 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2016 | 5 | 293 625 € |
| 2015 | 29 | 124 097 € |
| 2014 | 5 | 327 997 € |
| 2013 | 4 | 49 646 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy LEGUSEM
Dátum vzniku LEGUSEM je 9. 7. 1996. Skoršie obchodné meno: LEGUSEM, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/1169/R
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 35 564 587 € · majetok 14 799 785 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Ústav na výkon trestu odňatia slobody, Želiezovce. Firma vznikla 9. 7. 1996.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2014Závierok máme 3, posledné tržby 30 257 510 €.
- Najväčšia verejná zmluva: 264 199 €Objednávateľ Pôdohospodárska platobná agentúra. ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Č042NR080125
- Zápis zánikuOd tohto dňa subjekt v registri nežije.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
LEGUSEM v odvetví veľkoobchod
LEGUSEM je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46). V okrese Nové Mesto nad Váhom je v tomto odvetví 441 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je LEGUSEM 4. z 160.
Podobne veľké firmy v odvetví
- tk accelis Materials Slovakia s. r. o.Nové Zámky · tržby 73 069 148 € (2025)
- Zeleninárska organizácia výrobcov, družstvoKráľová pri Senci · tržby 71 438 737 € (2025)
- Ryba Žilina, spol. s r.o.Žilina · tržby 71 112 949 € (2025)
- SKOIL s.r.o.Zvolen · tržby 70 837 400 € (2024)
- TURAN TRADE s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 70 784 373 € (2021)
- Doropharm Health s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 70 465 680 € (2025)
- Mediaprint - Kapa Pressegrosso, a.s.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 70 438 859 € (2025)
- AbbVie s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 70 363 525 € (2024)
- Merck Sharp & Dohme, s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 69 953 683 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb LEGUSEM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Nové Mesto nad Váhom ›
Sídlo LEGUSEM: Horná Streda
LEGUSEM sídli na adrese Partizánska 401, 916 24 Horná Streda, okres Nové Mesto nad Váhom. V obci Horná Streda je 202 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 10 704. Na tej istej adrese je zapísaných 7 aktívnych subjektov.
Horná Streda: obyvatelia a dáta ›Okres Nové Mesto nad Váhom ›Adresár firiem v okrese Nové Mesto nad Váhom ›
LEGUSEM: IČO, sídlo a základné údaje
LEGUSEM, s.r.o. (IČO 34143351) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Horná Streda, okres Nové Mesto nad Váhom. Dátum vzniku je 9. 7. 1996, zánik je v registri zapísaný ku dňu 31. 3. 2016, po 19 rokoch. Za rok 2014 sú v závierke tržby 30 257 510 € a výsledok hospodárenia +1 669 385 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 29. 9. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | SK NACE 46750 |
| Vznik | 9. 7. 1996 |
| Zánik | 31. 3. 2016 |
| Skoršie názvy | LEGUSEM, s.r.o. |
| Obec | Horná Streda |
| Okres | Okres Nové Mesto nad Váhom |
| Účtovných závierok v registri | 2 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 20. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy LEGUSEM
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu LEGUSEM
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu LEGUSEM
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 100 €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy24zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 29 tis. €
- Výhry konkurentov51firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 2 100 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Horná Stredatypický nepokrytý dopyt 265 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad pre investície a akvizície MO SR68 zmlúv za 3 roky · 375 374 € · naposledy 17. 8. 2026Biomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied, v. v. i.49 zmlúv za 3 roky · 1 017 244 € · naposledy 9. 7. 2026Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach39 zmlúv za 3 roky · 633 199 € · naposledy 23. 9. 2026 Všetkých 153 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Horná Streda
VACUUMSCHMELZE, s.r.o.TAXON, s.r.o.REFIMA s. r. o.KWP, s.r.o.K-Kom s. r. o.Všetky firmy v obci Horná Streda ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.