DAPECOM s.r.o.
Spišské Podhradie · Maloobchod so železiarskym tovarom, stavebným materiálom, farbami a sklom
885 754 €tržby 2025 ▲ 6 %+398 €zisk 2025aktívna 31 rokov9 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 556 652 €, výsledok hospodárenia 187 €
- 13 : tržby 475 831 €, výsledok hospodárenia 890 €
- 14 : tržby 472 536 €, výsledok hospodárenia 11 471 €
- 15 : tržby 494 319 €, výsledok hospodárenia 18 199 €
- 16 : tržby 580 126 €, výsledok hospodárenia 62 066 €
- 17 : tržby 633 405 €, výsledok hospodárenia 48 112 €
- 18 : tržby 727 832 €, výsledok hospodárenia 45 296 €
- 19 : tržby 685 102 €, výsledok hospodárenia 36 075 €
- 20 : tržby 604 971 €, výsledok hospodárenia 69 213 €
- 21 : tržby 681 921 €, výsledok hospodárenia 48 903 €
- 22 : tržby 727 741 €, výsledok hospodárenia 15 802 €
- 23 : tržby 729 767 €, výsledok hospodárenia 14 501 €
- 24 : tržby 836 809 €, výsledok hospodárenia 25 108 €
- 25 : tržby 885 754 €, výsledok hospodárenia 398 €
DAPECOM s.r.o. (IČO 31705669) mala v roku 2025 tržby 885 754 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci DAPECOM
V roku 2025 mala DAPECOM priemerne 9 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 185 192 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 212 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Levoča bola v roku 2025 1 316 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 9 | 185 192 € | 130 869 € |
| 2024 | 9 | 157 937 € | 111 285 € |
| 2023 | 9 | 153 286 € | 108 330 € |
| 2022 | 9 | 168 893 € | 119 549 € |
| 2021 | 8 | 110 941 € | 79 258 € |
| 2020 | 8 | 70 890 € | 50 393 € |
| 2019 | — | 116 773 € | 83 820 € |
| 2018 | — | 94 686 € | 67 111 € |
| 2017 | — | 77 101 € | 54 838 € |
| 2016 | — | 59 239 € | 45 050 € |
| 2015 | — | 43 617 € | 31 210 € |
| 2014 | — | 38 275 € | 27 052 € |
| 2013 | — | 34 856 € | 25 840 € |
| 2012 | — | 41 592 € | 31 337 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- DAPECOM, mzdové náklady na zamestnanca1 212 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Levoča1 316 €
- Všetky odvetvia v okrese Levoča1 537 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 669 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 71 % 130 869 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 46 479 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ DAPECOM
Podľa Registra právnických osôb koná za DAPECOM 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločníci DAPECOM
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Daniela Leskovská50,0 %
- Peter Leskovský50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Daniela Leskovskáod 24. 3. 2009 | 9 959 € | 50,0 % |
| Peter Leskovskýod 24. 3. 2009 | 9 959 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok DAPECOM
Za rok 2025 má DAPECOM v závierke tržby 885 754 €, o 5,8 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +398 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 885 754 €.
Výkaz ziskov a strát DAPECOM
Najvyššie tržby: rok 2025, 885 754 €. Najnižšie: rok 2014, 472 536 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 885 754 € |
| 2024 | 836 809 € |
| 2023 | 729 767 € |
| 2022 | 727 741 € |
| 2021 | 681 921 € |
| 2020 | 604 971 € |
| 2019 | 685 102 € |
| 2018 | 727 832 € |
| 2017 | 633 405 € |
| 2016 | 580 126 € |
| 2015 | 494 319 € |
| 2014 | 472 536 € |
| 2013 | 475 831 € |
| 2012 | 556 652 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 14 rokoch, strata v 0 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 396 221 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 398 € |
| 2024 | 25 108 € |
| 2023 | 14 501 € |
| 2022 | 15 802 € |
| 2021 | 48 903 € |
| 2020 | 69 213 € |
| 2019 | 36 075 € |
| 2018 | 45 296 € |
| 2017 | 48 112 € |
| 2016 | 62 066 € |
| 2015 | 18 199 € |
| 2014 | 11 471 € |
| 2013 | 890 € |
| 2012 | 187 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- DAPECOM
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je 0,0 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | DAPECOM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 0,0 % | +2,3 % |
| 2024 | +3,0 % | +2,1 % |
| 2023 | +2,0 % | +1,4 % |
| 2022 | +2,2 % | +1,3 % |
| 2021 | +7,2 % | +1,2 % |
| 2020 | +11,4 % | +1,1 % |
| 2019 | +5,3 % | +1,1 % |
| 2018 | +6,2 % | +1,2 % |
| 2017 | +7,6 % | +1,7 % |
| 2016 | +10,7 % | +1,6 % |
| 2015 | +3,7 % | +1,3 % |
| 2014 | +2,4 % | — |
| 2013 | +0,2 % | — |
| 2012 | 0,0 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 9 z 13 rokov, najviac v roku 2016 (+17,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +5,8 % |
| 2024 | +14,7 % |
| 2023 | +0,3 % |
| 2022 | +6,7 % |
| 2021 | +12,7 % |
| 2020 | −11,7 % |
| 2019 | −5,9 % |
| 2018 | +14,9 % |
| 2017 | +9,2 % |
| 2016 | +17,4 % |
| 2015 | +4,6 % |
| 2014 | −0,7 % |
| 2013 | −14,5 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha DAPECOM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 663 461 €, vlastné imanie 413 867 € a záväzky 249 594 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 663 461 € | 413 867 € | 249 594 € |
| 2024 | 653 435 € | 413 469 € | 238 647 € |
| 2023 | 625 781 € | 388 361 € | 237 420 € |
| 2022 | 614 543 € | 373 860 € | 240 683 € |
| 2021 | 598 294 € | 358 058 € | 240 236 € |
| 2020 | 507 685 € | 309 156 € | 198 529 € |
| 2019 | 470 327 € | 239 945 € | 230 382 € |
| 2018 | 397 433 € | 203 870 € | 193 563 € |
| 2017 | 319 393 € | 158 575 € | 160 818 € |
| 2016 | 231 958 € | 110 466 € | 121 492 € |
| 2015 | 255 146 € | 48 401 € | 206 745 € |
| 2014 | 251 877 € | 30 201 € | 221 676 € |
| 2013 | 168 863 € | 5 486 € | 163 377 € |
| 2012 | 168 567 € | 4 596 € | 163 971 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok DAPECOM (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 885 754 € | 398 € | 663 461 € | 413 867 € | 249 594 € | 204 942 € | 0,0 % |
| 2024 | 836 809 € | 25 108 € | 653 435 € | 413 469 € | 238 647 € | 188 603 € | +3,0 % |
| 2023 | 729 767 € | 14 501 € | 625 781 € | 388 361 € | 237 420 € | 186 381 € | +2,0 % |
| 2022 | 727 741 € | 15 802 € | 614 543 € | 373 860 € | 240 683 € | 214 145 € | +2,2 % |
| 2021 | 681 921 € | 48 903 € | 598 294 € | 358 058 € | 240 236 € | 208 748 € | +7,2 % |
| 2020 | 604 971 € | 69 213 € | 507 685 € | 309 156 € | 198 529 € | 191 240 € | +11,4 % |
| 2019 | 685 102 € | 36 075 € | 470 327 € | 239 945 € | 230 382 € | 190 310 € | +5,3 % |
| 2018 | 727 832 € | 45 296 € | 397 433 € | 203 870 € | 193 563 € | 169 865 € | +6,2 % |
| 2017 | 633 405 € | 48 112 € | 319 393 € | 158 575 € | 160 818 € | 154 027 € | +7,6 % |
| 2016 | 580 126 € | 62 066 € | 231 958 € | 110 466 € | 121 492 € | 162 878 € | +10,7 % |
| 2015 | 494 319 € | 18 199 € | 255 146 € | 48 401 € | 206 745 € | 91 019 € | +3,7 % |
| 2014 | 472 536 € | 11 471 € | 251 877 € | 30 201 € | 221 676 € | 73 207 € | +2,4 % |
| 2013 | 475 831 € | 890 € | 168 863 € | 5 486 € | 163 377 € | 53 851 € | +0,2 % |
| 2012 | 556 652 € | 187 € | 168 567 € | 4 596 € | 163 971 € | 60 043 € | 0,0 % |
Riziko: zaplatí DAPECOM?
DAPECOM a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom DAPECOM v objeme 7 911 € z roku 2024. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad: 7 911 € v 1 zmluve.
História firmy DAPECOM
Dátum vzniku DAPECOM je 3. 4. 1995, teda pred 31 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/15876/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020502396
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 556 652 € · majetok 168 567 €
- Nový spoločník: Peter LeskovskýSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad, hodnota zmluvy 7 911 €. Firma vznikla 3. 4. 1995.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 885 754 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti DAPECOM
- - banská činnosť - ťažba a úprava ostatných nerastov
- - veľkoobchodná činnosť s potravinami, ovocím, zeleninou, priemyselným tovarom (domáce potreby, drobný tovar), stavebninami, nábytkom, vianočnými stromčekami, kamenárskými výrobkami, dianáradím, reznými a brusnými nástrojmi, diamantovými a zviazanými brusivami, elektronáradím, hardware
- - dodávky, servis a poradenské služby vrátane programov na spracovanie dát
- - automatizované spracovanie dát
- - kamenárske práce, spracovanie kameňa a montáž kamenárskych prvkov
- - sprostredkovateľská činnosť
- nákladná cestná doprava
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
DAPECOM v odvetví maloobchod
DAPECOM je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť maloobchod so železiarskym tovarom, stavebným materiálom, farbami a sklom. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 600 € (17 955 závierok), DAPECOM má 885 754 €, čo je 9,1-násobok mediánu. V okrese Levoča je v tomto odvetví 233 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DAPECOM 3. z 56.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 989 €, polovica do 97 600 €, tri štvrtiny do 451 602 €; 10 % firiem má viac než 1 461 309 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 175 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 989 € |
| medián | 97 600 € |
| horný kvartil | 451 602 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 461 309 € |
| DAPECOM | 885 754 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- DAPECOM
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby DAPECOM s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | DAPECOM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 885 754 € | 97 600 € |
| 2024 | 836 809 € | 93 120 € |
| 2023 | 729 767 € | 95 712 € |
| 2022 | 727 741 € | 101 099 € |
| 2021 | 681 921 € | 87 423 € |
| 2020 | 604 971 € | 81 900 € |
| 2019 | 685 102 € | 85 084 € |
| 2018 | 727 832 € | 80 953 € |
| 2017 | 633 405 € | 74 666 € |
| 2016 | 580 126 € | 63 558 € |
| 2015 | 494 319 € | 73 013 € |
| 2014 | 472 536 € | — |
| 2013 | 475 831 € | — |
| 2012 | 556 652 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| DAPECOM | 885 754 € |
|---|---|
| medián okresu Levoča | 57 013 € |
| medián kraja | 113 385 € |
| medián Slovenska | 97 600 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Riaremex s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 1 952 353 € (2018)
- Lekáreň ATHOS, s.r.o.Čečejovce · tržby 1 952 325 € (2025)
- LIKOD, s.r.o.Snina · tržby 1 952 035 € (2025)
- HACH stav, spol. s r. o.Báhoň · tržby 1 951 441 € (2025)
- ManMall Group s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 950 627 € (2025)
- ZE - TEC, s.r.o.Moškovec · tržby 1 949 707 € (2025)
- MEDICENTRUM BREZNO s.r.o.Brezno · tržby 1 945 556 € (2025)
- PLUS PHARM s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 1 942 399 € (2025)
- NATURAL-MARKET s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 1 939 606 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DAPECOM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo DAPECOM: Spišské Podhradie
DAPECOM sídli na adrese Štefánikova 504/50, 053 04 Spišské Podhradie, okres Levoča. V obci Spišské Podhradie je 473 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 4 255.
Spišské Podhradie: obyvatelia a dáta ›Okres Levoča ›Adresár firiem v okrese Levoča ›
DAPECOM: IČO, sídlo a základné údaje
DAPECOM s.r.o. (IČO 31705669) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Spišské Podhradie, okres Levoča. Dátum vzniku je 3. 4. 1995, na trhu je 31 rokov a štatutárom je Peter Leskovský. Za rok 2025 sú v závierke tržby 885 754 € a výsledok hospodárenia +398 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Maloobchod so železiarskym tovarom, stavebným materiálom, farbami a sklom (SK NACE 4752) |
| Základné imanie | 19 918 € |
| Vznik | 3. 4. 1995 |
| Obec | Spišské Podhradie |
| Okres | Okres Levoča |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) DAPECOM s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 885 754 €, typická firma odvetvia 97 600 €, čo je 9,1-násobok mediánu (medián z 17 955 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Levoča ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Levoča ›
Sieť prepojení firmy DAPECOM
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu DAPECOM
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu DAPECOM
- Tendre20súťaží štátu podľa webu firmy s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,0 mil. €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
- Končiace zmluvy23zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 18 tis. €
- Výhry konkurentov50firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 800 €
- Diery na trhu9odvetví chýba v obci Spišské Podhradietypický nepokrytý dopyt 171 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ministerstvo obrany SR494 zmlúv za 3 roky · 2 385 543 € · naposledy 15. 10. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Žilina31 zmlúv za 3 roky · 214 085 € · naposledy 6. 10. 2026Katolícka univerzita v Ružomberku16 zmlúv za 3 roky · 151 220 € · naposledy 25. 9. 2026 Všetkých 342 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Spišské Podhradie
Stavebniny KLEŠČ, s.r.o.EURO KAMEŇ, s.r.o.PETER TRANSPORTE, s.r.o.LEKÁREŇ ZDRAVIE Spišské Podhradie, s.r.o.CENTRUM s.r.o. Spišské PodhradieVšetky firmy v obci Spišské Podhradie ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.52) v okrese Levoča
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.