GRAMBAL, spol. s r.o.
Michalovce · Veľkoobchod s ostatnými strojmi a zariadeniami
587 €tržby 2025 ▼ 80 %−57 €strata 2025aktívna 32 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 21 794 €, výsledok hospodárenia 1 517 €
- 13 : tržby 17 312 €, výsledok hospodárenia 477 €
- 14 : tržby 17 061 €, výsledok hospodárenia 771 €
- 15 : tržby 19 982 €, výsledok hospodárenia 2 422 €
- 16 : tržby 11 066 €, výsledok hospodárenia 98 €
- 17 : tržby 12 980 €, výsledok hospodárenia 1 285 €
- 18 : tržby 15 530 €, výsledok hospodárenia 2 420 €
- 19 : tržby 4 855 €, výsledok hospodárenia 395 €
- 20 : tržby 3 657 €, výsledok hospodárenia 631 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -177 €
- 22 : tržby 745 €, výsledok hospodárenia 173 €
- 23 : tržby 7 280 €, výsledok hospodárenia 5 491 €
- 24 : tržby 2 910 €, výsledok hospodárenia 1 594 €
- 25 : tržby 587 €, výsledok hospodárenia -57 €
GRAMBAL, spol. s r.o. (IČO 31690947) mala v roku 2025 tržby 587 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci GRAMBAL
V roku 2025 mala GRAMBAL priemerne 0 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF).
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 3. 10. 2026.
Konateľ GRAMBAL
Podľa Registra právnických osôb koná za GRAMBAL 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločník GRAMBAL
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok GRAMBAL
Za rok 2025 má GRAMBAL v závierke tržby 587 €, o 79,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −57 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2012: 21 794 €.
Výkaz ziskov a strát GRAMBAL
Najvyššie tržby: rok 2012, 21 794 €. Najnižšie: rok 2025, 587 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 587 € |
| 2024 | 2 910 € |
| 2023 | 7 280 € |
| 2022 | 745 € |
| 2021 | — |
| 2020 | 3 657 € |
| 2019 | 4 855 € |
| 2018 | 15 530 € |
| 2017 | 12 980 € |
| 2016 | 11 066 € |
| 2015 | 19 982 € |
| 2014 | 17 061 € |
| 2013 | 17 312 € |
| 2012 | 21 794 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 12 rokoch, strata v 2 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 17 040 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −57 € |
| 2024 | 1 594 € |
| 2023 | 5 491 € |
| 2022 | 173 € |
| 2021 | −177 € |
| 2020 | 631 € |
| 2019 | 395 € |
| 2018 | 2 420 € |
| 2017 | 1 285 € |
| 2016 | 98 € |
| 2015 | 2 422 € |
| 2014 | 771 € |
| 2013 | 477 € |
| 2012 | 1 517 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- GRAMBAL
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −9,7 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | GRAMBAL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −9,7 % | +2,4 % |
| 2024 | +54,8 % | +2,3 % |
| 2023 | +75,4 % | +1,9 % |
| 2022 | +23,2 % | +2,1 % |
| 2021 | — | +2,0 % |
| 2020 | +17,3 % | +1,6 % |
| 2019 | +8,1 % | +1,5 % |
| 2018 | +15,6 % | +1,6 % |
| 2017 | +9,9 % | +2,2 % |
| 2016 | +0,9 % | +2,0 % |
| 2015 | +12,1 % | +1,7 % |
| 2014 | +4,5 % | — |
| 2013 | +2,8 % | — |
| 2012 | +7,0 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 10 rokov, najviac v roku 2018 (+19,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −79,8 % |
| 2024 | −60,0 % |
| 2023 | +877,2 % |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | −24,7 % |
| 2019 | −68,7 % |
| 2018 | +19,6 % |
| 2017 | +17,3 % |
| 2016 | −44,6 % |
| 2015 | +17,1 % |
| 2014 | −1,4 % |
| 2013 | −20,6 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha GRAMBAL
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 71 290 €, vlastné imanie 46 051 € a záväzky 25 239 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 71 290 € | 46 051 € | 25 239 € |
| 2024 | 71 954 € | 46 107 € | 25 847 € |
| 2023 | 72 379 € | 44 514 € | 27 865 € |
| 2022 | 66 962 € | 39 021 € | 27 941 € |
| 2021 | 66 511 € | 38 847 € | 27 664 € |
| 2020 | 67 006 € | 39 026 € | 27 980 € |
| 2019 | 67 536 € | 38 396 € | 29 140 € |
| 2018 | 66 489 € | 38 001 € | 28 488 € |
| 2017 | 65 114 € | 35 580 € | 29 534 € |
| 2016 | 63 449 € | 34 296 € | 29 153 € |
| 2015 | 66 937 € | 34 197 € | 32 740 € |
| 2014 | 66 534 € | 31 775 € | 34 759 € |
| 2013 | 63 867 € | 31 004 € | 32 863 € |
| 2012 | 63 434 € | 30 527 € | 32 907 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok GRAMBAL (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 587 € | −57 € | 71 290 € | 46 051 € | 25 239 € | −458 € | −9,7 % |
| 2024 | 2 910 € | 1 594 € | 71 954 € | 46 107 € | 25 847 € | 1 047 € | +54,8 % |
| 2023 | 7 280 € | 5 491 € | 72 379 € | 44 514 € | 27 865 € | 6 470 € | +75,4 % |
| 2022 | 745 € | 173 € | 66 962 € | 39 021 € | 27 941 € | 339 € | +23,2 % |
| 2021 | — | −177 € | 66 511 € | 38 847 € | 27 664 € | −5 € | — |
| 2020 | 3 657 € | 631 € | 67 006 € | 39 026 € | 27 980 € | 883 € | +17,3 % |
| 2019 | 4 855 € | 395 € | 67 536 € | 38 396 € | 29 140 € | 623 € | +8,1 % |
| 2018 | 15 530 € | 2 420 € | 66 489 € | 38 001 € | 28 488 € | 3 214 € | +15,6 % |
| 2017 | 12 980 € | 1 285 € | 65 114 € | 35 580 € | 29 534 € | 3 771 € | +9,9 % |
| 2016 | 11 066 € | 98 € | 63 449 € | 34 296 € | 29 153 € | 1 759 € | +0,9 % |
| 2015 | 19 982 € | 2 422 € | 66 937 € | 34 197 € | 32 740 € | 3 919 € | +12,1 % |
| 2014 | 17 061 € | 771 € | 66 534 € | 31 775 € | 34 759 € | 3 322 € | +4,5 % |
| 2013 | 17 312 € | 477 € | 63 867 € | 31 004 € | 32 863 € | 1 045 € | +2,8 % |
| 2012 | 21 794 € | 1 517 € | 63 434 € | 30 527 € | 32 907 € | 2 784 € | +7,0 % |
Riziko: zaplatí GRAMBAL?
Peniaze od štátu: GRAMBAL
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy GRAMBAL
Dátum vzniku GRAMBAL je 3. 6. 1994, teda pred 32 rokmi. Skoršie obchodné meno: VELOX SR, spol. s r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/4717/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020498249
- Zmena obchodného menaPredtým VELOX SR, spol. s r.o., odvtedy GRAMBAL, spol. s r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 21 794 € · majetok 63 434 €
- Nový štatutár: Adrián ŠtafuraKonateľ
- Nový spoločník: Adrián ŠtafuraSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 587 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti GRAMBAL
- montáž a servis
- výroba strojov pre všeobecné účely (baliace stroje)
- vedenie účtovníctva
- Výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15m, drobných stavieb a ich zmien
- Výkon činnosti stavbyvedúceho
- Vykonávanie činnosti koordinátora bezpečnosti
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Prípravné práce k realizácii stavby
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
GRAMBAL v odvetví veľkoobchod
GRAMBAL je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s ostatnými strojmi a zariadeniami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 031 € (14 222 závierok), GRAMBAL má 587 €, čo je 0 % mediánu. V okrese Michalovce je v tomto odvetví 529 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je GRAMBAL 127. z 127.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 014 €, polovica do 139 031 €, tri štvrtiny do 778 941 €; 10 % firiem má viac než 4 006 409 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 686 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 014 € |
| medián | 139 031 € |
| horný kvartil | 778 941 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 409 € |
| GRAMBAL | 587 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- GRAMBAL
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby GRAMBAL s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | GRAMBAL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 587 € | 139 031 € |
| 2024 | 2 910 € | 139 389 € |
| 2023 | 7 280 € | 134 750 € |
| 2022 | 745 € | 133 421 € |
| 2021 | — | 117 743 € |
| 2020 | 3 657 € | 112 008 € |
| 2019 | 4 855 € | 120 401 € |
| 2018 | 15 530 € | 118 273 € |
| 2017 | 12 980 € | 106 235 € |
| 2016 | 11 066 € | 97 886 € |
| 2015 | 19 982 € | 98 091 € |
| 2014 | 17 061 € | — |
| 2013 | 17 312 € | — |
| 2012 | 21 794 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| GRAMBAL | 587 € |
|---|---|
| medián okresu Michalovce | 181 442 € |
| medián kraja | 123 955 € |
| medián Slovenska | 139 031 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Bilbao s. r. o.Vrútky · tržby 1 361 € (2025)
- SUNRISE TECH, s.r.o.Podtureň · tržby 1 353 € (2025)
- OZAS s. r. o.Trenčín · tržby 1 334 € (2025)
- ILUMINO s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 1 331 € (2025)
- ALU-TECH s. r. o.Adamovské Kochanovce · tržby 1 330 € (2025)
- VT Trade s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 330 € (2025)
- STEGAS s. r. o.Chorvátsky Grob · tržby 1 328 € (2024)
- TEAM ELITE Network, s.r.o.Hlohovec · tržby 1 328 € (2018)
- NSD Automation, s. r. o.Dolný Kubín · tržby 1 327 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb GRAMBAL, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Michalovce ›
Sídlo GRAMBAL: Michalovce
GRAMBAL sídli na adrese L.N. Tolstého 2273/1, 071 01 Michalovce, okres Michalovce. V obci Michalovce je 6 130 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 12 747.
Michalovce: obyvatelia a dáta ›Okres Michalovce ›Adresár firiem v okrese Michalovce ›
GRAMBAL: IČO, sídlo a základné údaje
GRAMBAL, spol. s r.o. (IČO 31690947) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Michalovce, okres Michalovce. Dátum vzniku je 3. 6. 1994, na trhu je 32 rokov a štatutárom je Adrián Štafura. Za rok 2025 sú v závierke tržby 587 € a výsledok hospodárenia −57 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s ostatnými strojmi a zariadeniami (SK NACE 4664) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 3. 6. 1994 |
| Skoršie názvy | VELOX SR, spol. s r.o. |
| Obec | Michalovce |
| Okres | Okres Michalovce |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) GRAMBAL, spol. s r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 587 €, typická firma odvetvia 139 031 € (medián z 14 222 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Michalovce ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Michalovce ›
Sieť prepojení firmy GRAMBAL
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu GRAMBAL
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu GRAMBAL
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,6 mil. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy25zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 32 tis. €
- Výhry konkurentov67firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 600 €
- Diery na trhu10odvetví chýba v meste Michalovcetypický nepokrytý dopyt 567 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad pre investície a akvizície MO SR89 zmlúv za 3 roky · 9 233 109 € · naposledy 9. 10. 2026Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.63 zmlúv za 3 roky · 101 640 € · naposledy 8. 9. 2026Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach46 zmlúv za 3 roky · 446 584 € · naposledy 11. 9. 2026 Všetkých 529 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Michalovce
BSH Drives and Pumps s.r.o.SYRÁREŇ BEL SLOVENSKO a.s.Unomedical s.r.o.Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru…Chemkostav, a.s.Všetky firmy v obci Michalovce ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.69) v okrese Michalovce
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.