VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

PORS, s.r.o.

Oslany · Chov dojníc

1 345 577 €tržby 2025 ▲ 17 %+16 497 €zisk 2025

aktívna 30 rokov10 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

1 345 577 €tržby 2025 ▲ 17 %
+16 497 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 928 904 €, výsledok hospodárenia 13 838 €
  2. 13 : tržby 955 790 €, výsledok hospodárenia 29 982 €
  3. 14 : tržby 1 008 133 €, výsledok hospodárenia 58 812 €
  4. 15 : tržby 807 034 €, výsledok hospodárenia 16 219 €
  5. 16 : tržby 803 489 €, výsledok hospodárenia 33 841 €
  6. 17 : tržby 938 787 €, výsledok hospodárenia 37 820 €
  7. 18 : tržby 831 151 €, výsledok hospodárenia 9 731 €
  8. 19 : tržby 911 685 €, výsledok hospodárenia 21 715 €
  9. 20 : tržby 929 255 €, výsledok hospodárenia 29 213 €
  10. 21 : tržby 1 010 628 €, výsledok hospodárenia 42 562 €
  11. 22 : tržby 1 556 844 €, výsledok hospodárenia 266 509 €
  12. 23 : tržby 1 408 414 €, výsledok hospodárenia 129 113 €
  13. 24 : tržby 1 145 677 €, výsledok hospodárenia 13 039 €
  14. 25 : tržby 1 345 577 €, výsledok hospodárenia 16 497 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

PORS, s.r.o. (IČO 31641768) mala v roku 2025 tržby 1 345 577 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci PORS

V roku 2025 mala PORS priemerne 10 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 545 927 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 3 234 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov v okrese Prievidza bola v roku 2025 1 627 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konatelia PORS

Podľa Registra právnických osôb konajú za PORS 3 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.

Spoločníci PORS

V registri sú zapísaní 5 spoločníkov.

Podiely spoločníkov na vkladoch PORS
Podiely spoločníkov na vkladoch PORS Margita Polcová 57,8 %, Ing. Lucia Mellová 11,5 %, Ing. Miriam Ulická 11,5 %, Ing. Miroslav Polc 11,5 %, Ing. Miloš Ulický 7,6 %. Spolu 16 599 €. Margita Polcová: 9 586 €, 57,8 %Ing. Lucia Mellová: 1 917 €, 11,5 %Ing. Miriam Ulická: 1 917 €, 11,5 %Ing. Miroslav Polc: 1 917 €, 11,5 %Ing. Miloš Ulický: 1 262 €, 7,6 %57,8 % najväčší podiel
  • Margita Polcová57,8 %
  • Ing. Lucia Mellová11,5 %
  • Ing. Miriam Ulická11,5 %
  • Ing. Miroslav Polc11,5 %
  • Ing. Miloš Ulický7,6 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Margita Polcováod 22. 2. 2022 9 586 €57,8 %
Ing. Lucia Mellováod 22. 2. 2022 1 917 €11,5 %
Ing. Miriam Ulickáod 22. 2. 2022 1 917 €11,5 %
Ing. Miroslav Polcod 22. 2. 2022 1 917 €11,5 %
Ing. Miloš Ulickýod 10. 2. 2010 1 262 €7,6 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok PORS

Za rok 2025 má PORS v závierke tržby 1 345 577 €, o 17,4 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +16 497 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 1 556 844 €.

Tržby 20251,35 mil. €▲ +17,4 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202516 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 20252,56 mil. €
Vlastné imanie 20251,83 mil. €
Záväzky 2025554 tis. €21,7 % majetku
Pridaná hodnota 2025385 tis. €
Zisková marža 2025+1,2 %medián odvetvia +3,1 %
Súčet výsledkov za 14 rokov719 tis. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát PORS

Súvaha PORS

Všetky čísla zo závierok PORS (14 rokov)
Čísla zo závierok PORS po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
20251 345 577 €16 497 €2 558 775 €1 827 703 €554 128 €384 882 €+1,2 %
20241 145 677 €13 039 €2 791 308 €1 816 206 €717 555 €355 931 €+1,1 %
20231 408 414 €129 113 €3 029 857 €1 808 167 €894 001 €472 357 €+9,2 %
20221 556 844 €266 509 €2 134 000 €1 684 054 €434 311 €514 789 €+17,1 %
20211 010 628 €42 562 €1 972 634 €1 422 545 €513 255 €357 644 €+4,2 %
2020929 255 €29 213 €2 114 390 €1 477 983 €555 786 €302 461 €+3,1 %
2019911 685 €21 715 €2 315 890 €1 448 770 €787 588 €254 218 €+2,4 %
2018831 151 €9 731 €2 377 373 €1 467 055 €828 951 €348 436 €+1,2 %
2017938 787 €37 820 €2 303 212 €1 457 323 €729 986 €295 326 €+4,0 %
2016803 489 €33 841 €2 393 093 €1 424 344 €814 541 €312 026 €+4,2 %
2015807 034 €16 219 €2 357 554 €1 395 504 €777 078 €321 876 €+2,0 %
20141 008 133 €58 812 €1 998 808 €1 384 284 €554 916 €340 098 €+5,8 %
2013955 790 €29 982 €2 029 630 €1 330 472 €608 605 €259 525 €+3,1 %
2012928 904 €13 838 €2 304 611 €1 304 296 €854 742 €309 433 €+1,5 %

Riziko: zaplatí PORS?

PORS a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 52 zmlúv s dodávateľom PORS v objeme 983 855 € z rokov 2012 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Pôdohospodárska platobná agentúra: 793 791 € v 27 zmluvách.

Zmluvy so štátom52Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv984 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20129. 10. 2012

História firmy PORS

Dátum vzniku PORS je 20. 12. 1995, teda pred 30 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 16 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/3231/R
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020466415
  3. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Plemenárske služby Slovenskej republiky, š. p., hodnota zmluvy 8 665 €. Firma vznikla 20. 12. 1995.
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 928 904 € · majetok 2 304 611 €
  5. Nový štatutár: Ing. Miroslav PolcKonateľ
  6. Nový spoločník: Ing. Miloš UlickýSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Najväčšia verejná zmluva: 338 094 €Objednávateľ Pôdohospodárska platobná agentúra. Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č. 041TN520181
  8. Nový spoločník: Ing. Miroslav PolcSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  9. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 1 345 577 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti PORS

  • - poľnohospodárska a lesná výroba
  • - maloobchod s potravinárskymi a poľnohospodárskymi výrobkami v rozsahu voľných živností
  • - maloobchod s mliekom a mliečnymi výrobkami v rozsahu voľných živností
  • - maloobchod s mäsom, mäsovými výrobkami a polotovarmi v rozsahu voľných živností
  • - maloobchod mimo riadnej predajne s poľno- hospodárskymi produktami a zvieratami v rozsahu voľných živností
  • - maloobchod mimo riadnej predajne s poľno- hospodárskou technikou a náhradnými dielmi v rozsahu voľných živností
  • - maloobchod mimo riadnej predajne so základ- nými prostriedkami v rozsahu voľných živností
  • - sušiarenské práce v rozsahu voľných živností
  • - údržba a oprava dvojstopých motorových vozidiel
  • - poradenská činnosť v poľnohospodárstve
  • - zámočníctvo - montážne práce
  • - staviteľ - vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok
  • - maľovanie - lakovanie

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.

PORS v odvetví pestovanie plodín a chov zvierat

PORS je v registri v odvetví Pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01), činnosť chov dojníc. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 102 765 € (3 907 závierok), PORS má 1 345 577 €, čo je 13-násobok mediánu. V okrese Prievidza je v tomto odvetví 299 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PORS 13. z 48.

V odvetví v okrese Prievidza299aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou3 907Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia103 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+3,1 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PORS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov v okrese Prievidza ›

Sídlo PORS: Oslany

PORS sídli na adrese Družstevná 611/31, 972 47 Oslany, okres Prievidza. V obci Oslany je 360 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 17 827. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Oslany360aktívnych
Subjektov v okrese Prievidza17 827aktívnych
V tom istom odvetví299okres Prievidza
Na tej istej adrese3aktívnych subjektov

Oslany: obyvatelia a dáta ›Okres Prievidza ›Adresár firiem v okrese Prievidza ›

PORS: IČO, sídlo a základné údaje

PORS, s.r.o. (IČO 31641768) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Oslany, okres Prievidza. Dátum vzniku je 20. 12. 1995, na trhu je 30 rokov a štatutármi sú Ing. Miroslav Polc, Ing. Pavol Mello a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 345 577 € a výsledok hospodárenia +16 497 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieChov dojníc (SK NACE 0141)
Základné imanie16 599 €
Vznik20. 12. 1995
ObecOslany
OkresOkres Prievidza
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01) PORS, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 345 577 €, typická firma odvetvia 102 765 €, čo je 13-násobok mediánu (medián z 3 907 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Prievidza ›Pestovanie plodín a chov zvierat: tržby a mzdy ›Pestovanie plodín a chov zvierat v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Prievidza ›

Sieť prepojení firmy PORS

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu PORS

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu PORS

  • Tendre5súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 969 tis. €
  • Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 90 tis. €
  • Končiace zmluvy65zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 500 €
  • Výhry konkurentov49firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 68 tis. €
  • Diery na trhu6odvetví chýba v obci Oslanytypický nepokrytý dopyt 174 tis. €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

HoC s. r. o.Pôdohospodárske družstvo Oslany

Najväčšie firmy v obci Oslany

PAUL LANGE OSLANY, s.r.o.StonWood s. r. o.GLOCK Forst Slowakei s. r. o.EMPER s.r.o.BIKE PEAK, s.r.o.Všetky firmy v obci Oslany ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 01.41) v okrese Prievidza

POĽNO VTÁČNIK a.s.VJARSPOL, s.r.o.Roľnícke družstvo ČereňanyAGROPRODUKT SLOVAKIA a.s.AGROSPOL - podielnicke poľnohospodárske…

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk