PeHaeS, s.r.o.
Žilina · Výstavba obytných a neobytných budov
654 352 €tržby 2025 ▲ 73 %−4 817 €strata 2025aktívna 31 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 7. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 381 803 €, výsledok hospodárenia -9 737 €
- 13 : tržby 713 433 €, výsledok hospodárenia -29 530 €
- 14 : tržby 913 904 €, výsledok hospodárenia -10 845 €
- 15 : tržby 962 420 €, výsledok hospodárenia -55 132 €
- 16 : tržby 914 079 €, výsledok hospodárenia 141 435 €
- 17 : tržby 1 367 547 €, výsledok hospodárenia 22 257 €
- 18 : tržby 573 602 €, výsledok hospodárenia 3 403 €
- 19 : tržby 584 111 €, výsledok hospodárenia 48 036 €
- 20 : tržby 331 082 €, výsledok hospodárenia 21 816 €
- 21 : tržby 854 245 €, výsledok hospodárenia 2 083 €
- 22 : tržby 767 710 €, výsledok hospodárenia -37 584 €
- 23 : tržby 637 898 €, výsledok hospodárenia -18 362 €
- 24 : tržby 378 695 €, výsledok hospodárenia 799 €
- 25 : tržby 654 352 €, výsledok hospodárenia -4 817 €
PeHaeS, s.r.o. (IČO 31627943) mala v roku 2025 tržby 654 352 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci PeHaeS
V roku 2025 mala PeHaeS priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 24 665 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 24 665 € | 17 251 € |
| 2024 | — | 19 005 € | 13 888 € |
| 2023 | — | 18 552 € | 13 663 € |
| 2022 | — | 32 054 € | 22 978 € |
| 2021 | — | 43 800 € | 31 120 € |
| 2020 | — | 49 125 € | 34 992 € |
| 2019 | — | 66 040 € | 45 945 € |
| 2018 | — | 81 594 € | 49 809 € |
| 2017 | — | 155 395 € | 109 153 € |
| 2016 | — | 169 073 € | 123 228 € |
| 2015 | — | 173 094 € | 120 844 € |
| 2014 | — | 147 356 € | 104 683 € |
| 2013 | — | 138 728 € | 98 748 € |
| 2012 | — | 103 599 € | 77 662 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 70 % 17 251 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 6 224 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ PeHaeS
Podľa Registra právnických osôb koná za PeHaeS 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 11. 2026.
Spoločník PeHaeS
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- JUDr. Daniel Hudák100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| JUDr. Daniel Hudákod 23. 9. 2010 | 6 640 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PeHaeS
Za rok 2025 má PeHaeS v závierke tržby 654 352 €, o 72,8 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −4 817 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2017: 1 367 547 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 840 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát PeHaeS
Najvyššie tržby: rok 2017, 1 367 547 €. Najnižšie: rok 2020, 331 082 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 654 352 € |
| 2024 | 378 695 € |
| 2023 | 637 898 € |
| 2022 | 767 710 € |
| 2021 | 854 245 € |
| 2020 | 331 082 € |
| 2019 | 584 111 € |
| 2018 | 573 602 € |
| 2017 | 1 367 547 € |
| 2016 | 914 079 € |
| 2015 | 962 420 € |
| 2014 | 913 904 € |
| 2013 | 713 433 € |
| 2012 | 381 803 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 7 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 73 822 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −4 817 € |
| 2024 | 799 € |
| 2023 | −18 362 € |
| 2022 | −37 584 € |
| 2021 | 2 083 € |
| 2020 | 21 816 € |
| 2019 | 48 036 € |
| 2018 | 3 403 € |
| 2017 | 22 257 € |
| 2016 | 141 435 € |
| 2015 | −55 132 € |
| 2014 | −10 845 € |
| 2013 | −29 530 € |
| 2012 | −9 737 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PeHaeS
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,7 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PeHaeS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −0,7 % | +4,2 % |
| 2024 | +0,2 % | +3,0 % |
| 2023 | −2,9 % | +1,8 % |
| 2022 | −4,9 % | +1,5 % |
| 2021 | +0,2 % | +1,4 % |
| 2020 | +6,6 % | +1,4 % |
| 2019 | +8,2 % | +1,5 % |
| 2018 | +0,6 % | +1,5 % |
| 2017 | +1,6 % | +2,3 % |
| 2016 | +15,5 % | +2,5 % |
| 2015 | −5,7 % | +1,9 % |
| 2014 | −1,2 % | — |
| 2013 | −4,1 % | — |
| 2012 | −2,6 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 13 rokov, najviac v roku 2021 (+158,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +72,8 % |
| 2024 | −40,6 % |
| 2023 | −16,9 % |
| 2022 | −10,1 % |
| 2021 | +158,0 % |
| 2020 | −43,3 % |
| 2019 | +1,8 % |
| 2018 | −58,1 % |
| 2017 | +49,6 % |
| 2016 | −5,0 % |
| 2015 | +5,3 % |
| 2014 | +28,1 % |
| 2013 | +86,9 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PeHaeS
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 1 252 229 €, vlastné imanie 265 052 € a záväzky 987 177 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 252 229 € | 265 052 € | 987 177 € |
| 2024 | 987 481 € | 269 868 € | 717 613 € |
| 2023 | 1 009 644 € | 269 069 € | 740 575 € |
| 2022 | 1 196 264 € | 287 431 € | 908 833 € |
| 2021 | 1 160 053 € | 209 338 € | 950 715 € |
| 2020 | 1 592 461 € | 707 255 € | 885 206 € |
| 2019 | 1 196 628 € | 685 439 € | 511 904 € |
| 2018 | 1 526 080 € | 638 119 € | 887 186 € |
| 2017 | 1 326 698 € | 634 716 € | 689 082 € |
| 2016 | 1 448 263 € | 613 259 € | 830 654 € |
| 2015 | 1 222 819 € | 30 462 € | 1 056 357 € |
| 2014 | 873 631 € | 85 594 € | 788 037 € |
| 2013 | 857 792 € | 96 439 € | 761 353 € |
| 2012 | 779 056 € | 125 968 € | 653 088 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PeHaeS (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 654 352 € | −4 817 € | 1 252 229 € | 265 052 € | 987 177 € | 42 753 € | −0,7 % |
| 2024 | 378 695 € | 799 € | 987 481 € | 269 868 € | 717 613 € | 53 243 € | +0,2 % |
| 2023 | 637 898 € | −18 362 € | 1 009 644 € | 269 069 € | 740 575 € | 23 205 € | −2,9 % |
| 2022 | 767 710 € | −37 584 € | 1 196 264 € | 287 431 € | 908 833 € | 56 515 € | −4,9 % |
| 2021 | 854 245 € | 2 083 € | 1 160 053 € | 209 338 € | 950 715 € | 141 165 € | +0,2 % |
| 2020 | 331 082 € | 21 816 € | 1 592 461 € | 707 255 € | 885 206 € | 194 098 € | +6,6 % |
| 2019 | 584 111 € | 48 036 € | 1 196 628 € | 685 439 € | 511 904 € | 303 710 € | +8,2 % |
| 2018 | 573 602 € | 3 403 € | 1 526 080 € | 638 119 € | 887 186 € | 235 452 € | +0,6 % |
| 2017 | 1 367 547 € | 22 257 € | 1 326 698 € | 634 716 € | 689 082 € | 305 236 € | +1,6 % |
| 2016 | 914 079 € | 141 435 € | 1 448 263 € | 613 259 € | 830 654 € | 265 982 € | +15,5 % |
| 2015 | 962 420 € | −55 132 € | 1 222 819 € | 30 462 € | 1 056 357 € | 214 312 € | −5,7 % |
| 2014 | 913 904 € | −10 845 € | 873 631 € | 85 594 € | 788 037 € | 216 692 € | −1,2 % |
| 2013 | 713 433 € | −29 530 € | 857 792 € | 96 439 € | 761 353 € | 185 714 € | −4,1 % |
| 2012 | 381 803 € | −9 737 € | 779 056 € | 125 968 € | 653 088 € | 146 017 € | −2,6 % |
Riziko: zaplatí PeHaeS?
PeHaeS a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 18 zmlúv s dodávateľom PeHaeS v objeme 1 655 842 € z rokov 2013 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Mesto Krásno nad Kysucou: 474 696 € v 3 zmluvách. Vo verejnom obstarávaní má 4 vyhraté súťaže za 546 237 €.
Rok s najväčším objemom: 2025, 481 237 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 3 | 78 219 € |
| 2025 | 2 | 481 237 € |
| 2024 | 2 | 406 118 € |
| 2023 | 1 | 206 336 € |
| 2022 | 2 | 286 103 € |
| 2016 | 1 | 0 € |
| 2015 | 3 | 189 431 € |
| 2014 | 2 | 8 400 € |
| 2013 | 2 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy PeHaeS
Dátum vzniku PeHaeS je 25. 4. 1995, teda pred 31 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 18 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/2604/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020450696
- Nový štatutár: JUDr. Daniel HudákKonateľ
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 381 803 € · majetok 779 056 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Žilina. Firma vznikla 25. 4. 1995.
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Mesto Žilina. Odstránenie mimoriadnej situácie - zabezpečenie núdzového bývania.
- Nový spoločník: JUDr. Daniel HudákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Mesto Krásno nad Kysucou, cena 396 477 €. Rozvoj sídelnej zelene a prvkov modrej infraštruktúry na sídlisku Struhy v Krásne nad Kysucou
- Najväčšia verejná zmluva: 396 477 €Objednávateľ Mesto Krásno nad Kysucou. Zmluva o dielo
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Obec Divinka, cena 84 760 €. Obnova športovej infraštruktúry v Základnej škole v Divinke
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 654 352 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PeHaeS
- - stavebná výroba v odbore pozemné, bytové, občianské, inžinierské, vodné a dopravné stavby
- - inžinierska a rozpočtová činnosť
- - poradenská činnosť v predmete podnikania
- - ubytovacie služby
- - sprostredkovanie obchodu a marketing
- - veľkoobchod a maloobchodná činnosť v plnom rozsahu mimo koncesovaných živností
- - prenájom strojov, zariadení a nehnuteľností
- - reklamná a propagačná činnosť
- - nákladná cestná doprava
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- výkon činnosti stavbyvedúceho
- Prenájom hnuteľných vecí
- Vedenie cudzieho motorového vozidla
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti motora
- Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhradu
- Výroba jednoduchých výrobkov z kovu
- Čistiace a upratovacie služby
- Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 11. 2026.
PeHaeS v odvetví výstavba budov
PeHaeS je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 788 € (9 889 závierok), PeHaeS má 654 352 €, čo je 11-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 1 192 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PeHaeS 85. z 503.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 110 €, polovica do 61 788 €, tri štvrtiny do 244 602 €; 10 % firiem má viac než 818 359 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 130 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 110 € |
| medián | 61 788 € |
| horný kvartil | 244 602 € |
| 10 % firiem má viac než | 818 359 € |
| PeHaeS | 654 352 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 7. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- PeHaeS
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PeHaeS s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PeHaeS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 654 352 € | 61 788 € |
| 2024 | 378 695 € | 55 233 € |
| 2023 | 637 898 € | 57 914 € |
| 2022 | 767 710 € | 62 278 € |
| 2021 | 854 245 € | 55 221 € |
| 2020 | 331 082 € | 54 858 € |
| 2019 | 584 111 € | 59 838 € |
| 2018 | 573 602 € | 59 404 € |
| 2017 | 1 367 547 € | 55 590 € |
| 2016 | 914 079 € | 62 108 € |
| 2015 | 962 420 € | 61 049 € |
| 2014 | 913 904 € | — |
| 2013 | 713 433 € | — |
| 2012 | 381 803 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PeHaeS | 654 352 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 87 500 € |
| medián kraja | 77 736 € |
| medián Slovenska | 61 788 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Stavebný podnik Žilina s. r. o.Žilina · tržby 1 475 123 € (2025)
- STAVOIMPEX, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 473 075 € (2025)
- FINALBAT s.r.o.Poprad · tržby 1 470 310 € (2025)
- EPC MONT s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 1 467 522 € (2025)
- Tixo Group s. r. o.Bratislava - mestská časť Vrakuňa · tržby 1 461 166 € (2025)
- HAKMI s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 1 456 941 € (2023)
- ŠUBÍK, s.r.o.Piešťany · tržby 1 456 598 € (2025)
- VAMIS GROUP s.r.o. „v konkurze“Zvolen · tržby 1 452 495 € (2015)
- DEMETER 2016 s.r.o.Lučenec · tržby 1 450 278 € (2016)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PeHaeS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo PeHaeS: Žilina
PeHaeS sídli na adrese Štrková 4, 011 88 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 497 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 916. Na tej istej adrese je zapísaných 11 aktívnych subjektov.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
PeHaeS: IČO, sídlo a základné údaje
PeHaeS, s.r.o. (IČO 31627943) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 25. 4. 1995, na trhu je 31 rokov a štatutárom je JUDr. Daniel Hudák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 654 352 € a výsledok hospodárenia −4 817 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 25. 4. 1995 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Vyrubená daň z príjmov | 3 840 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) PeHaeS, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 654 352 €, typická firma odvetvia 61 788 €, čo je 11-násobok mediánu (medián z 9 889 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 7. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Advokátska kancelária JUDr. Daniel Hudák s…Transpellets group Slovakia, s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Žilina
HSF System SK, s.r.o.ODU - trade s. r. o.3 Energy SK, s.r.o.XENEX, s.r.o.PROMTO, a.s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.