VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

EXIMA, spol. s r.o.

Banská Bystrica · Nešpecializovaný veľkoobchod

1 919 244 €tržby 2025 ▲ 12 %+11 209 €zisk 2025

aktívna 31 rokov10 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

1 919 244 €tržby 2025 ▲ 12 %
+11 209 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 1 223 676 €, výsledok hospodárenia -114 680 €
  2. 13 : tržby 834 983 €, výsledok hospodárenia -111 273 €
  3. 14 : tržby 925 530 €, výsledok hospodárenia -87 480 €
  4. 15 : tržby 2 931 886 €, výsledok hospodárenia 488 651 €
  5. 16 : tržby 1 032 485 €, výsledok hospodárenia 2 198 €
  6. 17 : tržby 1 077 310 €, výsledok hospodárenia -245 602 €
  7. 18 : tržby 1 709 995 €, výsledok hospodárenia 75 024 €
  8. 19 : tržby 626 196 €, výsledok hospodárenia -284 297 €
  9. 20 : tržby 1 993 899 €, výsledok hospodárenia 65 249 €
  10. 21 : tržby 1 738 228 €, výsledok hospodárenia 105 215 €
  11. 22 : tržby 1 400 302 €, výsledok hospodárenia 2 302 €
  12. 23 : tržby 1 970 914 €, výsledok hospodárenia 10 044 €
  13. 24 : tržby 1 718 039 €, výsledok hospodárenia 11 680 €
  14. 25 : tržby 1 919 244 €, výsledok hospodárenia 11 209 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

EXIMA, spol. s r.o. (IČO 31622666) mala v roku 2025 tržby 1 919 244 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci EXIMA

V roku 2025 mala EXIMA priemerne 10 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 232 087 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 365 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Banská Bystrica bola v roku 2025 1 597 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konateľ EXIMA

Podľa Registra právnických osôb koná za EXIMA 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.

Spoločník EXIMA

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch EXIMA
Podiely spoločníkov na vkladoch EXIMA Ing. Pavol Antalič 100,0 %. Spolu 6 639 €. Ing. Pavol Antalič: 6 639 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • Ing. Pavol Antalič100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Ing. Pavol Antaličod 30. 4. 2014 6 639 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok EXIMA

Za rok 2025 má EXIMA v závierke tržby 1 919 244 €, o 11,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +11 209 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 2 931 886 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 840 € podľa Finančnej správy SR.

Tržby 20251,92 mil. €▲ +11,7 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202511 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 20251,46 mil. €
Vlastné imanie 2025137 tis. €
Záväzky 20251,33 mil. €90,6 % majetku
Pridaná hodnota 2025315 tis. €
Zisková marža 2025+0,6 %medián odvetvia +2,4 %
Súčet výsledkov za 14 rokov−72 tis. €2012 až 2025
Vyrubená daň z príjmov3 840 €obdobie do 31. 12. 2025

Výkaz ziskov a strát EXIMA

Súvaha EXIMA

Všetky čísla zo závierok EXIMA (14 rokov)
Čísla zo závierok EXIMA po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
20251 919 244 €11 209 €1 463 526 €137 465 €1 326 061 €314 625 €+0,6 %
20241 718 039 €11 680 €1 128 201 €126 256 €1 001 945 €281 262 €+0,7 %
20231 970 914 €10 044 €1 113 242 €114 577 €998 665 €279 553 €+0,5 %
20221 400 302 €2 302 €1 167 208 €104 533 €1 062 675 €227 577 €+0,2 %
20211 738 228 €105 215 €1 215 412 €100 433 €1 114 979 €310 180 €+6,1 %
20201 993 899 €65 249 €1 234 896 €−4 782 €1 239 678 €319 108 €+3,3 %
2019626 196 €−284 297 €799 336 €−70 031 €869 367 €−24 029 €−45,4 %
20181 709 995 €75 024 €1 024 731 €214 266 €810 465 €378 130 €+4,4 %
20171 077 310 €−245 602 €849 853 €138 751 €711 102 €−22 185 €−22,8 %
20161 032 485 €2 198 €1 053 567 €384 353 €669 214 €100 255 €+0,2 %
20152 931 886 €488 651 €1 805 414 €382 155 €1 333 409 €60 985 €+16,7 %
2014925 530 €−87 480 €1 396 171 €−106 497 €1 352 668 €22 652 €−9,5 %
2013834 983 €−111 273 €1 475 357 €−19 017 €1 394 374 €−22 299 €−13,3 %
20121 223 676 €−114 680 €1 484 956 €92 257 €1 392 699 €−13 938 €−9,4 %

Riziko: zaplatí EXIMA?

EXIMA a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 121 zmlúv s dodávateľom EXIMA v objeme 9 702 864 € z rokov 2012 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Sekcia verejného obstarávania MO SR: 1 665 493 € v 6 zmluvách. Vo verejnom obstarávaní má 1 vyhratú súťaž za 108 400 €.

Zmluvy so štátom121Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv9,70 mil. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20125. 10. 2012
Vyhraté súťaže1108 tis. €

História firmy EXIMA

Dátum vzniku EXIMA je 23. 1. 1995, teda pred 31 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 18 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/2460/S
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020455855
  3. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, hodnota zmluvy 14 382 €. Firma vznikla 23. 1. 1995.
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 1 223 676 € · majetok 1 484 956 €
  5. Nový spoločník: Ing. Pavol AntaličSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  6. Najväčšia verejná zmluva: 980 056 €Objednávateľ Sekcia verejného obstarávania MO SR. Rámcová dohoda č. 2024/511 – stolová, hygienická a posteľná bielizeň
  7. Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, cena 108 400 €. Sušička masiek
  8. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 1 919 244 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti EXIMA

  • - vykonávanie bytových, občianskych, inžinierskych a priemyselných stavieb
  • - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľnej živnosti
  • - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľnej živnosti
  • - sprostredkovanie obchodu
  • - sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)
  • - prenájom motorových vozidiel
  • - administratívne práce
  • - reklamná činnosť
  • - čistenie budov, fasád a pomníkov
  • - reprografické práce
  • - výroba drobných suvenírov v rozsahu voľnej živnosti
  • - prenájom nehnuteľností
  • - upratovacie práce
  • ubytovacie služby v rozsahu voľnej živnosti
  • prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu - fitnes, solárium, sauna
  • výskum a experimentálny vývoj v špecifickej oblasti prírodných a technických vied, interdisciplinárny výskum
  • výskum a vývoj v špecifickej oblasti spoločenských a humanitných vied, interdisciplinárny výskum a vývoj
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti výskumu, vývoja, prírodných, technických a spoločenských vied
  • vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
  • činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
  • Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictva
  • Výroba kovového nábytku
  • Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastov
  • Dizajnérske činnosti
  • Odevná výroba
  • Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuvi
  • Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
  • Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úprava
  • Keramická výroba
  • Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
  • Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb a výroby
  • Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
  • Prenájom hnuteľných vecí
  • Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadení
  • Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
  • Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkov
  • Spracovanie kože, výroba obuvi, kožených a kožušinových výrobkov
  • Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkov
  • Výroba zdravotníckych pomôcok
  • Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.

EXIMA v odvetví veľkoobchod

EXIMA je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť nešpecializovaný veľkoobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 138 922 € (14 215 závierok), EXIMA má 1 919 244 €, čo je 14-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 1 225 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je EXIMA 66. z 540.

V odvetví v okrese Banská Bystrica1 225aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou14 215Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia139 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,4 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb EXIMA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Banská Bystrica ›

Sídlo EXIMA: Banská Bystrica

EXIMA sídli na adrese Lazovná 52, 974 01 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 386 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 640. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Banská Bystrica19 386aktívnych
Subjektov v okrese Banská Bystrica24 640aktívnych
V tom istom odvetví1 225okres Banská Bystrica
Na tej istej adrese4aktívnych subjektov

Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›

EXIMA: IČO, sídlo a základné údaje

EXIMA, spol. s r.o. (IČO 31622666) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 23. 1. 1995, na trhu je 31 rokov a štatutárom je Ing. Pavol Antalič. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 919 244 € a výsledok hospodárenia +11 209 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieNešpecializovaný veľkoobchod (SK NACE 4690)
Základné imanie6 639 €
Vznik23. 1. 1995
ObecBanská Bystrica
OkresOkres Banská Bystrica
Vyrubená daň z príjmov3 840 € (za obdobie do 31. 12. 2025)
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) EXIMA, spol. s r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 919 244 €, typická firma odvetvia 138 922 €, čo je 14-násobok mediánu (medián z 14 215 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›

Sieť prepojení firmy EXIMA

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu EXIMA

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu EXIMA

  • Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 33 tis. €
  • Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
  • Končiace zmluvy612zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
  • Výhry konkurentov83firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 11 tis. €
  • Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

TEXIMA, spol. s r.o.EXIMA PLUS, s.r.o.HIMBEERE, spol. s r.o.MMCG enviro s. r. o.

Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica

Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.90) v okrese Banská Bystrica

SMK, a. s.ENBRA SLOVAKIA s.r.o.MRK CONTRACT, k. s.INDUSTRIAL COLOR s.r.o.STAF Automation, s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk