DEXWOOD, spol. s r.o.
Žilina · Veľkoobchod s drevom, stavebným materiálom a sanitárnymi zariadeniami
2 930 203 €tržby 2025 ▲ 15 %+26 005 €zisk 2025aktívna 32 rokov4 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 4 203 537 €, výsledok hospodárenia 21 630 €
- 13 : tržby 3 885 200 €, výsledok hospodárenia 44 111 €
- 14 : tržby 4 281 804 €, výsledok hospodárenia 12 481 €
- 15 : tržby 3 644 663 €, výsledok hospodárenia 23 621 €
- 16 : tržby 3 761 479 €, výsledok hospodárenia 150 359 €
- 17 : tržby 3 586 204 €, výsledok hospodárenia 97 099 €
- 18 : tržby 3 891 257 €, výsledok hospodárenia 73 850 €
- 19 : tržby 3 664 648 €, výsledok hospodárenia 78 063 €
- 20 : tržby 3 481 834 €, výsledok hospodárenia 40 998 €
- 21 : tržby 3 889 833 €, výsledok hospodárenia 69 247 €
- 22 : tržby 5 407 586 €, výsledok hospodárenia 201 694 €
- 23 : tržby 3 764 705 €, výsledok hospodárenia 35 178 €
- 24 : tržby 2 550 595 €, výsledok hospodárenia 29 054 €
- 25 : tržby 2 930 203 €, výsledok hospodárenia 26 005 €
DEXWOOD, spol. s r.o. (IČO 31614493) mala v roku 2025 tržby 2 930 203 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci DEXWOOD
V roku 2025 mala DEXWOOD priemerne 4 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 72 076 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 101 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Žilina bola v roku 2025 1 654 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 | 72 076 € | 52 833 € |
| 2024 | 4 | 62 033 € | 42 863 € |
| 2023 | 5 | 84 851 € | 60 659 € |
| 2022 | 5 | 75 013 € | 53 910 € |
| 2021 | 5 | 74 887 € | 53 816 € |
| 2020 | 5 | 73 320 € | 52 462 € |
| 2019 | — | 71 053 € | 50 948 € |
| 2018 | — | 71 530 € | 51 150 € |
| 2017 | — | 74 017 € | 52 896 € |
| 2016 | — | 63 055 € | 44 852 € |
| 2015 | — | 58 439 € | 41 433 € |
| 2014 | — | 57 235 € | 40 518 € |
| 2013 | — | 54 547 € | 38 518 € |
| 2012 | — | 67 914 € | 48 028 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- DEXWOOD, mzdové náklady na zamestnanca1 101 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Žilina1 654 €
- Všetky odvetvia v okrese Žilina1 900 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 669 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 73 % 52 833 €
- Odvody zamestnávateľa 22 % 15 966 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ DEXWOOD
Podľa Registra právnických osôb koná za DEXWOOD 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026.
Spoločník DEXWOOD
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Daniel Sedlák100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Daniel Sedlákod 25. 11. 2017 | 331 940 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok DEXWOOD
Za rok 2025 má DEXWOOD v závierke tržby 2 930 203 €, o 14,9 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +26 005 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 5 407 586 €.
Výkaz ziskov a strát DEXWOOD
Najvyššie tržby: rok 2022, 5 407 586 €. Najnižšie: rok 2024, 2 550 595 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 2 930 203 € |
| 2024 | 2 550 595 € |
| 2023 | 3 764 705 € |
| 2022 | 5 407 586 € |
| 2021 | 3 889 833 € |
| 2020 | 3 481 834 € |
| 2019 | 3 664 648 € |
| 2018 | 3 891 257 € |
| 2017 | 3 586 204 € |
| 2016 | 3 761 479 € |
| 2015 | 3 644 663 € |
| 2014 | 4 281 804 € |
| 2013 | 3 885 200 € |
| 2012 | 4 203 537 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 14 rokoch, strata v 0 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 903 390 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 26 005 € |
| 2024 | 29 054 € |
| 2023 | 35 178 € |
| 2022 | 201 694 € |
| 2021 | 69 247 € |
| 2020 | 40 998 € |
| 2019 | 78 063 € |
| 2018 | 73 850 € |
| 2017 | 97 099 € |
| 2016 | 150 359 € |
| 2015 | 23 621 € |
| 2014 | 12 481 € |
| 2013 | 44 111 € |
| 2012 | 21 630 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- DEXWOOD
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,9 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | DEXWOOD | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +0,9 % | +2,4 % |
| 2024 | +1,1 % | +2,3 % |
| 2023 | +0,9 % | +1,9 % |
| 2022 | +3,7 % | +2,1 % |
| 2021 | +1,8 % | +2,0 % |
| 2020 | +1,2 % | +1,6 % |
| 2019 | +2,1 % | +1,5 % |
| 2018 | +1,9 % | +1,6 % |
| 2017 | +2,7 % | +2,2 % |
| 2016 | +4,0 % | +2,0 % |
| 2015 | +0,6 % | +1,7 % |
| 2014 | +0,3 % | — |
| 2013 | +1,1 % | — |
| 2012 | +0,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2022 (+39,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +14,9 % |
| 2024 | −32,2 % |
| 2023 | −30,4 % |
| 2022 | +39,0 % |
| 2021 | +11,7 % |
| 2020 | −5,0 % |
| 2019 | −5,8 % |
| 2018 | +8,5 % |
| 2017 | −4,7 % |
| 2016 | +3,2 % |
| 2015 | −14,9 % |
| 2014 | +10,2 % |
| 2013 | −7,6 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha DEXWOOD
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 2 224 293 €, vlastné imanie 1 476 677 € a záväzky 747 850 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 224 293 € | 1 476 677 € | 747 850 € |
| 2024 | 2 329 946 € | 1 450 677 € | 879 269 € |
| 2023 | 1 979 135 € | 1 421 623 € | 553 594 € |
| 2022 | 1 925 785 € | 1 386 445 € | 536 039 € |
| 2021 | 1 635 132 € | 1 184 751 € | 446 910 € |
| 2020 | 1 300 565 € | 1 115 505 € | 185 060 € |
| 2019 | 1 250 167 € | 1 074 507 € | 175 660 € |
| 2018 | 1 197 108 € | 996 444 € | 200 664 € |
| 2017 | 1 045 496 € | 922 594 € | 125 686 € |
| 2016 | 1 222 591 € | 825 495 € | 395 199 € |
| 2015 | 1 488 269 € | 675 136 € | 813 133 € |
| 2014 | 1 609 558 € | 651 515 € | 958 043 € |
| 2013 | 1 525 351 € | 639 034 € | 886 317 € |
| 2012 | 1 454 676 € | 594 923 € | 859 753 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok DEXWOOD (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 930 203 € | 26 005 € | 2 224 293 € | 1 476 677 € | 747 850 € | 287 240 € | +0,9 % |
| 2024 | 2 550 595 € | 29 054 € | 2 329 946 € | 1 450 677 € | 879 269 € | 215 797 € | +1,1 % |
| 2023 | 3 764 705 € | 35 178 € | 1 979 135 € | 1 421 623 € | 553 594 € | 266 269 € | +0,9 % |
| 2022 | 5 407 586 € | 201 694 € | 1 925 785 € | 1 386 445 € | 536 039 € | 553 147 € | +3,7 % |
| 2021 | 3 889 833 € | 69 247 € | 1 635 132 € | 1 184 751 € | 446 910 € | 243 267 € | +1,8 % |
| 2020 | 3 481 834 € | 40 998 € | 1 300 565 € | 1 115 505 € | 185 060 € | 199 370 € | +1,2 % |
| 2019 | 3 664 648 € | 78 063 € | 1 250 167 € | 1 074 507 € | 175 660 € | 225 564 € | +2,1 % |
| 2018 | 3 891 257 € | 73 850 € | 1 197 108 € | 996 444 € | 200 664 € | 192 146 € | +1,9 % |
| 2017 | 3 586 204 € | 97 099 € | 1 045 496 € | 922 594 € | 125 686 € | 259 022 € | +2,7 % |
| 2016 | 3 761 479 € | 150 359 € | 1 222 591 € | 825 495 € | 395 199 € | 219 401 € | +4,0 % |
| 2015 | 3 644 663 € | 23 621 € | 1 488 269 € | 675 136 € | 813 133 € | 162 321 € | +0,6 % |
| 2014 | 4 281 804 € | 12 481 € | 1 609 558 € | 651 515 € | 958 043 € | 169 994 € | +0,3 % |
| 2013 | 3 885 200 € | 44 111 € | 1 525 351 € | 639 034 € | 886 317 € | 192 538 € | +1,1 % |
| 2012 | 4 203 537 € | 21 630 € | 1 454 676 € | 594 923 € | 859 753 € | 152 314 € | +0,5 % |
Riziko: zaplatí DEXWOOD?
DEXWOOD a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom DEXWOOD v objeme 981 € z roku 2012. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Žilina: 981 € v 1 zmluve.
História firmy DEXWOOD
Dátum vzniku DEXWOOD je 16. 9. 1994, teda pred 32 rokmi. Skoršie obchodné meno: DEXWOOD DREVOEXPORT - SAWNWOOD, spol. s r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/2180/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020446351
- Zmena obchodného menaPredtým DEXWOOD DREVOEXPORT - SAWNWOOD, spol. s r.o., odvtedy DEXWOOD, spol. s r.o.
- Nový štatutár: Ing. Daniel SedlákKonateľ
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Žilina, hodnota zmluvy 981 €. Firma vznikla 16. 9. 1994.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 4 203 537 € · majetok 1 454 676 €
- Nový spoločník: Ing. Daniel SedlákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 2 930 203 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti DEXWOOD
- - sprostredkovanie obchodu
- - veľkoobchod v plnom rozsahu okrem koncesovaných živností
- - maloobchod mimo riadnej predajne
- - poradenská činnosť v oblasti obchodu
- - výroba píliarská
- - výroba drevených obalov
- - výroba iných výrobkov z dreva
- - výroba nábytku /neremeselná/
- - zasielateľstvo
- sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)
- zabezpečovanie služieb spojených s nájmom nehnuteľností
- Čistiace a upratovacie služby
- Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla
- Poskytovanie služieb osobného charakteru
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026.
DEXWOOD v odvetví veľkoobchod
DEXWOOD je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s drevom, stavebným materiálom a sanitárnymi zariadeniami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 249 € (14 223 závierok), DEXWOOD má 2 930 203 €, čo je 21-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 1 704 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DEXWOOD 84. z 675.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 017 €, polovica do 139 249 €, tri štvrtiny do 778 646 €; 10 % firiem má viac než 4 006 097 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 688 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 017 € |
| medián | 139 249 € |
| horný kvartil | 778 646 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 097 € |
| DEXWOOD | 2 930 203 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 8. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- DEXWOOD
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby DEXWOOD s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | DEXWOOD | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 2 930 203 € | 139 249 € |
| 2024 | 2 550 595 € | 139 473 € |
| 2023 | 3 764 705 € | 135 046 € |
| 2022 | 5 407 586 € | 133 494 € |
| 2021 | 3 889 833 € | 117 758 € |
| 2020 | 3 481 834 € | 112 062 € |
| 2019 | 3 664 648 € | 120 474 € |
| 2018 | 3 891 257 € | 118 281 € |
| 2017 | 3 586 204 € | 106 292 € |
| 2016 | 3 761 479 € | 97 889 € |
| 2015 | 3 644 663 € | 98 124 € |
| 2014 | 4 281 804 € | — |
| 2013 | 3 885 200 € | — |
| 2012 | 4 203 537 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| DEXWOOD | 2 930 203 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 137 790 € |
| medián kraja | 140 800 € |
| medián Slovenska | 139 249 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KANSAI HELIOS Slovakia s.r.o.Žilina · tržby 6 865 961 € (2025)
- MILK WORLD Slovakia s. r. o.Skalica · tržby 6 863 631 € (2025)
- SPP CNG s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 6 857 675 € (2025)
- Kolmax, s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 6 849 526 € (2020)
- NAKLAB s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 6 847 783 € (2022)
- Aqvitox Technology s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 6 844 572 € (2025)
- COMMERC SERVICE spol. s r.o.Prešov · tržby 6 843 251 € (2025)
- VITAGRO, s.r.o.Senica · tržby 6 836 509 € (2025)
- GeneTiCA s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 6 836 104 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DEXWOOD, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo DEXWOOD: Žilina
DEXWOOD sídli na adrese Riečna 91, 010 04 Žilina - Bánová, okres Žilina. V obci Žilina je 21 497 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 916.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
DEXWOOD: IČO, sídlo a základné údaje
DEXWOOD, spol. s r.o. (IČO 31614493) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 16. 9. 1994, na trhu je 32 rokov a štatutárom je Ing. Daniel Sedlák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 2 930 203 € a výsledok hospodárenia +26 005 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s drevom, stavebným materiálom a sanitárnymi zariadeniami (SK NACE 4683) |
| Základné imanie | 331 940 € |
| Vznik | 16. 9. 1994 |
| Skoršie názvy | DEXWOOD DREVOEXPORT - SAWNWOOD, spol. s r.o. |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) DEXWOOD, spol. s r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 2 930 203 €, typická firma odvetvia 139 249 €, čo je 21-násobok mediánu (medián z 14 223 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 8. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Súvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.73) v okrese Žilina
Stavebniny DEK s.r.o.ASAS, a. s.SEZAM, s.r.o.Di Mihálik, s.r.o.PPG Deco Slovakia, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.