VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

EXIS Žilina, s.r.o.

Višňové · Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom

442 090 €tržby 2025 ▲ 9 %+13 817 €zisk 2025

aktívna 33 rokov3 až 4 zamestnanci

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

442 090 €tržby 2025 ▲ 9 %
+13 817 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 461 803 €, výsledok hospodárenia -1 138 €
  2. 13 : tržby 466 858 €, výsledok hospodárenia 1 020 €
  3. 14 : tržby 481 156 €, výsledok hospodárenia -902 €
  4. 15 : tržby 362 440 €, výsledok hospodárenia -5 883 €
  5. 16 : tržby 388 136 €, výsledok hospodárenia -758 €
  6. 17 : tržby 359 965 €, výsledok hospodárenia -3 582 €
  7. 18 : tržby 392 737 €, výsledok hospodárenia 1 751 €
  8. 19 : tržby 380 373 €, výsledok hospodárenia -8 650 €
  9. 20 : tržby 360 065 €, výsledok hospodárenia 5 337 €
  10. 21 : tržby 411 597 €, výsledok hospodárenia 6 722 €
  11. 22 : tržby 449 134 €, výsledok hospodárenia 484 €
  12. 23 : tržby 461 220 €, výsledok hospodárenia -5 441 €
  13. 24 : tržby 406 791 €, výsledok hospodárenia -20 679 €
  14. 25 : tržby 442 090 €, výsledok hospodárenia 13 817 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

EXIS Žilina, s.r.o. (IČO 31580076) mala v roku 2025 tržby 442 090 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci EXIS Žilina

EXIS Žilina má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 118 123 €.

Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konatelia EXIS Žilina

Podľa Registra právnických osôb konajú za EXIS Žilina 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.

Spoločníci EXIS Žilina

V registri sú zapísaní 2 spoločníci.

Podiely spoločníkov na vkladoch EXIS Žilina
Podiely spoločníkov na vkladoch EXIS Žilina Peter Beňo 55,0 %, Patrik Barčiak 45,0 %. Spolu 6 640 €. Peter Beňo: 3 652 €, 55,0 %Patrik Barčiak: 2 988 €, 45,0 %55,0 % najväčší podiel
  • Peter Beňo55,0 %
  • Patrik Barčiak45,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Peter Beňood 5. 1. 2024 3 652 €55,0 %
Patrik Barčiakod 5. 1. 2024 2 988 €45,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok EXIS Žilina

Za rok 2025 má EXIS Žilina v závierke tržby 442 090 €, o 8,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +13 817 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2014: 481 156 €.

Tržby 2025442 tis. €▲ +8,7 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202514 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 2025140 tis. €
Vlastné imanie 202553 tis. €
Záväzky 202587 tis. €61,8 % majetku
Pridaná hodnota 2025147 tis. €
Zisková marža 2025+3,1 %medián odvetvia +2,4 %
Súčet výsledkov za 14 rokov−18 tis. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát EXIS Žilina

Súvaha EXIS Žilina

Všetky čísla zo závierok EXIS Žilina (14 rokov)
Čísla zo závierok EXIS Žilina po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025442 090 €13 817 €139 943 €53 440 €86 503 €147 020 €+3,1 %
2024406 791 €−20 679 €105 439 €9 601 €95 838 €101 707 €−5,1 %
2023461 220 €−5 441 €96 463 €20 279 €76 184 €122 317 €−1,2 %
2022449 134 €484 €154 015 €36 451 €117 564 €106 609 €+0,1 %
2021411 597 €6 722 €127 427 €36 041 €91 386 €108 586 €+1,6 %
2020360 065 €5 337 €123 022 €29 319 €93 703 €73 745 €+1,5 %
2019380 373 €−8 650 €112 405 €23 953 €88 452 €87 566 €−2,3 %
2018392 737 €1 751 €128 638 €32 602 €96 036 €82 751 €+0,4 %
2017359 965 €−3 582 €131 173 €30 852 €100 321 €71 729 €−1,0 %
2016388 136 €−758 €147 425 €34 434 €112 991 €67 677 €−0,2 %
2015362 440 €−5 883 €140 768 €39 168 €101 600 €62 890 €−1,6 %
2014481 156 €−902 €173 211 €45 048 €128 163 €84 620 €−0,2 %
2013466 858 €1 020 €167 120 €49 310 €117 810 €76 472 €+0,2 %
2012461 803 €−1 138 €184 423 €48 289 €136 134 €76 530 €−0,2 %

Riziko: zaplatí EXIS Žilina?

EXIS Žilina a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom EXIS Žilina z roku 2020.

Zmluvy so štátom1Centrálny register zmlúv
Prvá zmluva202011. 8. 2020

História firmy EXIS Žilina

Dátum vzniku EXIS Žilina je 11. 2. 1993, teda pred 33 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/961/L
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020448760
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 461 803 € · majetok 184 423 €
  4. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Žilina. Firma vznikla 11. 2. 1993.
  5. Nový štatutár: Peter BeňoKonateľ
  6. Nový spoločník: Peter BeňoSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Nový štatutár: Patrik BarčiakKonateľ
  8. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 442 090 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti EXIS Žilina

  • - sprostredkovanie obchodu
  • - obchodná a veľkoobchodná činnosť v plnom rozsahu mimo koncs.
  • - nákup, predaj a prenájom strojov a zariadení
  • - demolácia a zemné práce
  • - nákup, predaj a prenájom nehnuteľností
  • - opravy vyhradených technických zariadení zdvíhacích
  • - prípravné práce k realizácii stavby
  • - dokončovacie stavebné práce pri realizácii exterierov a interierov

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.

EXIS Žilina v odvetví veľkoobchod

EXIS Žilina je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 031 € (14 222 závierok), EXIS Žilina má 442 090 €, čo je 3,2-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 1 709 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je EXIS Žilina 226. z 676.

V odvetví v okrese Žilina1 709aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou14 222Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia139 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,4 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb EXIS Žilina, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Žilina ›

Sídlo EXIS Žilina: Višňové

EXIS Žilina sídli na adrese 223, 013 23 Višňové, okres Žilina. V obci Višňové je 409 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 947.

Subjektov v obci Višňové409aktívnych
Subjektov v okrese Žilina34 947aktívnych
V tom istom odvetví1 709okres Žilina

Višňové: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›

EXIS Žilina: IČO, sídlo a základné údaje

EXIS Žilina, s.r.o. (IČO 31580076) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Višňové, okres Žilina. Dátum vzniku je 11. 2. 1993, na trhu je 33 rokov a štatutármi sú Patrik Barčiak a Peter Beňo. Za rok 2025 sú v závierke tržby 442 090 € a výsledok hospodárenia +13 817 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieSprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom (SK NACE 4618)
Základné imanie6 640 €
Vznik11. 2. 1993
ObecVišňové
OkresOkres Žilina
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) EXIS Žilina, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 442 090 €, typická firma odvetvia 139 031 €, čo je 3,2-násobok mediánu (medián z 14 222 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›

Sieť prepojení firmy EXIS Žilina

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu EXIS Žilina

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu EXIS Žilina

  • Tendre35súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 387 tis. €
  • Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
  • Končiace zmluvy66zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 11 tis. €
  • Výhry konkurentov176firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
  • Diery na trhu5odvetví chýba v obci Višňovétypický nepokrytý dopyt 127 tis. €

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Višňové

KPI, s. r. o.ALUBIZ, s. r. o.KL Staving, s.r.o.MAURUM s.r.o.ĎUROŠKA s.r.o.Všetky firmy v obci Višňové ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.18) v okrese Žilina

LAPECH, s. r. o.FLORASYSTEM, s.r.o.Rinoparts s.r.o.BÔRY, s.r.o.M & P, spol. s r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk