MACRO COMPONENTS s.r.o.
Žilina · Veľkoobchod so zariadeniami pre informatiku a komunikácie – IKT
675 349 €tržby 2025 ▲ 68 %+37 685 €zisk 2025aktívna 34 rokov4 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 449 319 €, výsledok hospodárenia -15 596 €
- 13 : tržby 404 816 €, výsledok hospodárenia -2 144 €
- 14 : tržby 227 109 €, výsledok hospodárenia -50 002 €
- 15 : tržby 721 775 €, výsledok hospodárenia 16 369 €
- 16 : tržby 470 924 €, výsledok hospodárenia 1 880 €
- 17 : tržby 631 910 €, výsledok hospodárenia 31 019 €
- 18 : tržby 482 883 €, výsledok hospodárenia -272 €
- 19 : tržby 491 113 €, výsledok hospodárenia 23 674 €
- 20 : tržby 311 654 €, výsledok hospodárenia -23 644 €
- 21 : tržby 523 398 €, výsledok hospodárenia 43 999 €
- 22 : tržby 441 251 €, výsledok hospodárenia -10 122 €
- 23 : tržby 607 643 €, výsledok hospodárenia 12 924 €
- 24 : tržby 401 169 €, výsledok hospodárenia -40 720 €
- 25 : tržby 675 349 €, výsledok hospodárenia 37 685 €
MACRO COMPONENTS s.r.o. (IČO 31562744) mala v roku 2025 tržby 675 349 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MACRO COMPONENTS
V roku 2025 mala MACRO COMPONENTS priemerne 4 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 140 335 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 2 096 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Žilina bola v roku 2025 1 654 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 | 140 335 € | 100 605 € |
| 2024 | — | 123 825 € | 88 471 € |
| 2023 | — | 116 550 € | 83 492 € |
| 2022 | — | 92 962 € | 66 044 € |
| 2021 | — | 94 509 € | 59 875 € |
| 2020 | — | 95 710 € | 69 391 € |
| 2019 | — | 99 814 € | 72 636 € |
| 2013 | — | 86 437 € | 60 855 € |
| 2012 | — | 90 810 € | 66 128 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- MACRO COMPONENTS, mzdové náklady na zamestnanca2 096 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Žilina1 654 €
- Všetky odvetvia v okrese Žilina1 900 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 669 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 72 % 100 605 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 36 254 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ MACRO COMPONENTS
Podľa Registra právnických osôb koná za MACRO COMPONENTS 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník MACRO COMPONENTS
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Boleslava Gáboríková100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Boleslava Gáboríkováod 17. 12. 2009 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok MACRO COMPONENTS
Za rok 2025 má MACRO COMPONENTS v závierke tržby 675 349 €, o 68,3 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +37 685 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 721 775 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 840 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát MACRO COMPONENTS
Najvyššie tržby: rok 2015, 721 775 €. Najnižšie: rok 2014, 227 109 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 675 349 € |
| 2024 | 401 169 € |
| 2023 | 607 643 € |
| 2022 | 441 251 € |
| 2021 | 523 398 € |
| 2020 | 311 654 € |
| 2019 | 491 113 € |
| 2018 | 482 883 € |
| 2017 | 631 910 € |
| 2016 | 470 924 € |
| 2015 | 721 775 € |
| 2014 | 227 109 € |
| 2013 | 404 816 € |
| 2012 | 449 319 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 7 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 25 050 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 37 685 € |
| 2024 | −40 720 € |
| 2023 | 12 924 € |
| 2022 | −10 122 € |
| 2021 | 43 999 € |
| 2020 | −23 644 € |
| 2019 | 23 674 € |
| 2018 | −272 € |
| 2017 | 31 019 € |
| 2016 | 1 880 € |
| 2015 | 16 369 € |
| 2014 | −50 002 € |
| 2013 | −2 144 € |
| 2012 | −15 596 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MACRO COMPONENTS
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +5,6 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MACRO COMPONENTS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +5,6 % | +2,4 % |
| 2024 | −10,2 % | +2,3 % |
| 2023 | +2,1 % | +1,9 % |
| 2022 | −2,3 % | +2,1 % |
| 2021 | +8,4 % | +2,0 % |
| 2020 | −7,6 % | +1,6 % |
| 2019 | +4,8 % | +1,5 % |
| 2018 | −0,1 % | +1,6 % |
| 2017 | +4,9 % | +2,2 % |
| 2016 | +0,4 % | +2,0 % |
| 2015 | +2,3 % | +1,7 % |
| 2014 | −22,0 % | — |
| 2013 | −0,5 % | — |
| 2012 | −3,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2015 (+217,8 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +68,3 % |
| 2024 | −34,0 % |
| 2023 | +37,7 % |
| 2022 | −15,7 % |
| 2021 | +67,9 % |
| 2020 | −36,5 % |
| 2019 | +1,7 % |
| 2018 | −23,6 % |
| 2017 | +34,2 % |
| 2016 | −34,8 % |
| 2015 | +217,8 % |
| 2014 | −43,9 % |
| 2013 | −9,9 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MACRO COMPONENTS
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 210 341 €, vlastné imanie 94 325 € a záväzky 116 016 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 210 341 € | 94 325 € | 116 016 € |
| 2024 | 203 951 € | 56 640 € | 147 311 € |
| 2023 | 162 121 € | 97 360 € | 55 088 € |
| 2022 | 136 868 € | 89 255 € | 39 324 € |
| 2021 | 205 761 € | 102 604 € | 94 892 € |
| 2020 | 107 515 € | 58 605 € | 40 494 € |
| 2019 | 170 658 € | 83 649 € | 78 223 € |
| 2018 | 121 686 € | 59 975 € | 58 044 € |
| 2017 | 152 843 € | 60 747 € | 88 730 € |
| 2016 | 106 546 € | 34 727 € | 71 819 € |
| 2015 | 116 417 € | 32 847 € | 83 570 € |
| 2014 | 131 134 € | 16 478 € | 114 656 € |
| 2013 | 239 169 € | 66 480 € | 172 689 € |
| 2012 | 250 256 € | 55 846 € | 194 410 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MACRO COMPONENTS (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 675 349 € | 37 685 € | 210 341 € | 94 325 € | 116 016 € | 190 139 € | +5,6 % |
| 2024 | 401 169 € | −40 720 € | 203 951 € | 56 640 € | 147 311 € | 89 003 € | −10,2 % |
| 2023 | 607 643 € | 12 924 € | 162 121 € | 97 360 € | 55 088 € | 136 744 € | +2,1 % |
| 2022 | 441 251 € | −10 122 € | 136 868 € | 89 255 € | 39 324 € | 88 750 € | −2,3 % |
| 2021 | 523 398 € | 43 999 € | 205 761 € | 102 604 € | 94 892 € | 121 911 € | +8,4 % |
| 2020 | 311 654 € | −23 644 € | 107 515 € | 58 605 € | 40 494 € | 63 316 € | −7,6 % |
| 2019 | 491 113 € | 23 674 € | 170 658 € | 83 649 € | 78 223 € | 131 938 € | +4,8 % |
| 2018 | 482 883 € | −272 € | 121 686 € | 59 975 € | 58 044 € | 65 373 € | −0,1 % |
| 2017 | 631 910 € | 31 019 € | 152 843 € | 60 747 € | 88 730 € | 119 642 € | +4,9 % |
| 2016 | 470 924 € | 1 880 € | 106 546 € | 34 727 € | 71 819 € | 74 350 € | +0,4 % |
| 2015 | 721 775 € | 16 369 € | 116 417 € | 32 847 € | 83 570 € | 111 334 € | +2,3 % |
| 2014 | 227 109 € | −50 002 € | 131 134 € | 16 478 € | 114 656 € | 27 787 € | −22,0 % |
| 2013 | 404 816 € | −2 144 € | 239 169 € | 66 480 € | 172 689 € | 92 894 € | −0,5 % |
| 2012 | 449 319 € | −15 596 € | 250 256 € | 55 846 € | 194 410 € | 81 340 € | −3,5 % |
Riziko: zaplatí MACRO COMPONENTS?
MACRO COMPONENTS a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 14 zmlúv s dodávateľom MACRO COMPONENTS v objeme 185 708 € z rokov 2015 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Hlavné mesto SR Bratislava: 123 000 € v 1 zmluve.
Rok s najväčším objemom: 2025, 155 900 € v 6 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 0 € |
| 2025 | 6 | 155 900 € |
| 2024 | 4 | 18 850 € |
| 2020 | 2 | 0 € |
| 2015 | 1 | 10 958 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy MACRO COMPONENTS
Dátum vzniku MACRO COMPONENTS je 29. 4. 1992, teda pred 34 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/404/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020444415
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 449 319 € · majetok 250 256 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Spišská katolícka charita, hodnota zmluvy 10 958 €. Firma vznikla 29. 4. 1992.
- Nový štatutár: Ing. Boleslava GáboríkováKonateľ
- Nový spoločník: Ing. Boleslava GáboríkováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Najväčšia verejná zmluva: 123 000 €Objednávateľ Hlavné mesto SR Bratislava. Zmluva o implementácii systému energetického manažmentu
- Firma si uplatnila odpočet na výskum a vývojOdpočet 21 690 €, projektov: 2. Uplatní si ho asi 600 subjektov na Slovensku.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 675 349 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MACRO COMPONENTS
- Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastok
- Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
- Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
MACRO COMPONENTS v odvetví veľkoobchod
MACRO COMPONENTS je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod so zariadeniami pre informatiku a komunikácie – ikt. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 138 877 € (14 214 závierok), MACRO COMPONENTS má 675 349 €, čo je 4,9-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 1 709 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MACRO COMPONENTS 177. z 676.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 000 €, polovica do 138 877 €, tri štvrtiny do 775 627 €; 10 % firiem má viac než 3 999 811 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 681 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 000 € |
| medián | 138 877 € |
| horný kvartil | 775 627 € |
| 10 % firiem má viac než | 3 999 811 € |
| MACRO COMPONENTS | 675 349 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MACRO COMPONENTS
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MACRO COMPONENTS s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MACRO COMPONENTS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 675 349 € | 138 877 € |
| 2024 | 401 169 € | 139 348 € |
| 2023 | 607 643 € | 134 590 € |
| 2022 | 441 251 € | 133 142 € |
| 2021 | 523 398 € | 117 726 € |
| 2020 | 311 654 € | 111 877 € |
| 2019 | 491 113 € | 120 229 € |
| 2018 | 482 883 € | 118 244 € |
| 2017 | 631 910 € | 106 142 € |
| 2016 | 470 924 € | 97 867 € |
| 2015 | 721 775 € | 98 124 € |
| 2014 | 227 109 € | — |
| 2013 | 404 816 € | — |
| 2012 | 449 319 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| MACRO COMPONENTS | 675 349 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 138 728 € |
| medián kraja | 140 794 € |
| medián Slovenska | 138 877 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- mobilNET s.r.o.Rimavská Sobota · tržby 1 698 675 € (2025)
- ZDRAVÉ OVOCIE s.r.o.Trnava · tržby 1 697 575 € (2025)
- COMPRO spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 1 697 377 € (2025)
- TOPGAL Slovensko s.r.o.Rožňava · tržby 1 697 253 € (2025)
- STAVCHEM s.r.o.Martin · tržby 1 696 152 € (2025)
- MEP SK, s.r.o.Trnava · tržby 1 695 539 € (2025)
- BLUEMED s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 694 911 € (2025)
- Lipatech SK s. r. o.Dulov · tržby 1 694 128 € (2025)
- Vicariat s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 693 924 € (2016)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MACRO COMPONENTS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo MACRO COMPONENTS: Žilina
MACRO COMPONENTS sídli na adrese Dolné Rudiny 1, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 308 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 660. Na tej istej adrese je zapísaných 57 aktívnych subjektov.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
MACRO COMPONENTS: IČO, sídlo a základné údaje
MACRO COMPONENTS s.r.o. (IČO 31562744) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 29. 4. 1992, na trhu je 34 rokov a štatutárom je Ing. Boleslava Gáboríková. Za rok 2025 sú v závierke tržby 675 349 € a výsledok hospodárenia +37 685 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod so zariadeniami pre informatiku a komunikácie – IKT (SK NACE 4650) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 29. 4. 1992 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Vyrubená daň z príjmov | 3 840 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) MACRO COMPONENTS s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 675 349 €, typická firma odvetvia 138 877 €, čo je 4,9-násobok mediánu (medián z 14 214 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy MACRO COMPONENTS
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu MACRO COMPONENTS
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MACRO COMPONENTS
- Tendre22súťaží štátu podľa webu firmy s lehotou do mesiacatypická hodnota 535 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy14zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 112 tis. €
- Výhry konkurentov84firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 5 300 €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Slovenská televízia a rozhlas32 zmlúv za 3 roky · 2 151 059 € · naposledy 24. 9. 2026Slovenský plynárenský priemysel, a.s.27 zmlúv za 3 roky · 130 485 € · naposledy 20. 5. 2026Úrad pre investície a akvizície MO SR26 zmlúv za 3 roky · 2 668 990 € · naposledy 25. 9. 2026 Všetkých 152 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.52) v okrese Žilina
TurTel s.r.o.CONAN, s.r.o.TME Slovakia, s. r. o.Kablik, s.r.o.DITEL, spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.