DISTAN, v.o.s.
Rimavská Sobota · Maloobchod so športovými potrebami
83 922 €tržby 2025 ▼ 19 %−17 161 €strata 2025aktívna 34 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 152 575 €, výsledok hospodárenia 4 348 €
- 13 : tržby 140 874 €, výsledok hospodárenia 1 855 €
- 14 : tržby 160 802 €, výsledok hospodárenia 3 879 €
- 15 : tržby 161 808 €, výsledok hospodárenia 8 459 €
- 16 : tržby 166 491 €, výsledok hospodárenia 6 470 €
- 17 : tržby 156 149 €, výsledok hospodárenia 4 080 €
- 18 : tržby 159 047 €, výsledok hospodárenia 3 112 €
- 19 : tržby 157 103 €, výsledok hospodárenia 10 653 €
- 20 : tržby 166 450 €, výsledok hospodárenia 4 586 €
- 21 : tržby 165 065 €, výsledok hospodárenia 7 533 €
- 22 : tržby 155 714 €, výsledok hospodárenia 3 285 €
- 23 : tržby 142 419 €, výsledok hospodárenia -16 701 €
- 24 : tržby 103 199 €, výsledok hospodárenia -14 251 €
- 25 : tržby 83 922 €, výsledok hospodárenia -17 161 €
DISTAN, v.o.s. (IČO 31559212) mala v roku 2025 tržby 83 922 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci DISTAN
V roku 2025 mala DISTAN priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 18 021 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 18 021 € | 9 792 € |
| 2024 | — | 14 570 € | 8 250 € |
| 2023 | — | 22 975 € | 13 380 € |
| 2022 | — | 24 364 € | 15 504 € |
| 2021 | — | 23 947 € | 14 952 € |
| 2020 | — | 23 064 € | 13 920 € |
| 2019 | — | 19 887 € | 12 480 € |
| 2018 | — | 20 407 € | 11 520 € |
| 2017 | — | 21 157 € | 11 276 € |
| 2016 | — | 17 965 € | 9 720 € |
| 2015 | — | 16 897 € | 9 120 € |
| 2014 | — | 17 353 € | 8 448 € |
| 2013 | — | 16 773 € | 8 105 € |
| 2012 | — | 15 970 € | 7 853 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 54 % 9 792 €
- Odvody zamestnávateľa 41 % 7 392 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Štatutári DISTAN
Podľa Registra právnických osôb konajú za DISTAN 2 štatutári. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločníci DISTAN
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok DISTAN
Za rok 2025 má DISTAN v závierke tržby 83 922 €, o 18,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −17 161 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2016: 166 491 €.
Výkaz ziskov a strát DISTAN
Najvyššie tržby: rok 2016, 166 491 €. Najnižšie: rok 2025, 83 922 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 83 922 € |
| 2024 | 103 199 € |
| 2023 | 142 419 € |
| 2022 | 155 714 € |
| 2021 | 165 065 € |
| 2020 | 166 450 € |
| 2019 | 157 103 € |
| 2018 | 159 047 € |
| 2017 | 156 149 € |
| 2016 | 166 491 € |
| 2015 | 161 808 € |
| 2014 | 160 802 € |
| 2013 | 140 874 € |
| 2012 | 152 575 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 11 rokoch, strata v 3 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 10 147 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −17 161 € |
| 2024 | −14 251 € |
| 2023 | −16 701 € |
| 2022 | 3 285 € |
| 2021 | 7 533 € |
| 2020 | 4 586 € |
| 2019 | 10 653 € |
| 2018 | 3 112 € |
| 2017 | 4 080 € |
| 2016 | 6 470 € |
| 2015 | 8 459 € |
| 2014 | 3 879 € |
| 2013 | 1 855 € |
| 2012 | 4 348 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- DISTAN
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −20,4 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | DISTAN | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −20,4 % | +2,3 % |
| 2024 | −13,8 % | +2,1 % |
| 2023 | −11,7 % | +1,4 % |
| 2022 | +2,1 % | +1,3 % |
| 2021 | +4,6 % | +1,2 % |
| 2020 | +2,8 % | +1,1 % |
| 2019 | +6,8 % | +1,1 % |
| 2018 | +2,0 % | +1,2 % |
| 2017 | +2,6 % | +1,7 % |
| 2016 | +3,9 % | +1,6 % |
| 2015 | +5,2 % | +1,3 % |
| 2014 | +2,4 % | — |
| 2013 | +1,3 % | — |
| 2012 | +2,8 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 13 rokov, najviac v roku 2014 (+14,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −18,7 % |
| 2024 | −27,5 % |
| 2023 | −8,5 % |
| 2022 | −5,7 % |
| 2021 | −0,8 % |
| 2020 | +5,9 % |
| 2019 | −1,2 % |
| 2018 | +1,9 % |
| 2017 | −6,2 % |
| 2016 | +2,9 % |
| 2015 | +0,6 % |
| 2014 | +14,1 % |
| 2013 | −7,7 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha DISTAN
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 51 587 €, vlastné imanie 39 550 € a záväzky 12 037 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 51 587 € | 39 550 € | 12 037 € |
| 2024 | 41 705 € | 32 627 € | 9 078 € |
| 2023 | 45 494 € | 34 886 € | 10 608 € |
| 2022 | 64 882 € | 46 588 € | 18 294 € |
| 2021 | 57 904 € | 38 402 € | 19 502 € |
| 2020 | 40 292 € | 28 869 € | 11 423 € |
| 2019 | 45 059 € | 33 549 € | 11 510 € |
| 2018 | 37 522 € | 22 198 € | 15 324 € |
| 2017 | 37 325 € | 24 086 € | 13 239 € |
| 2016 | 36 196 € | 22 445 € | 13 751 € |
| 2015 | 38 354 € | 18 895 € | 19 459 € |
| 2014 | 37 915 € | 19 035 € | 18 880 € |
| 2013 | 43 335 € | 22 356 € | 20 979 € |
| 2012 | 39 051 € | 22 701 € | 16 350 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok DISTAN (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 83 922 € | −17 161 € | 51 587 € | 39 550 € | 12 037 € | 2 576 € | −20,4 % |
| 2024 | 103 199 € | −14 251 € | 41 705 € | 32 627 € | 9 078 € | 17 300 € | −13,8 % |
| 2023 | 142 419 € | −16 701 € | 45 494 € | 34 886 € | 10 608 € | 13 356 € | −11,7 % |
| 2022 | 155 714 € | 3 285 € | 64 882 € | 46 588 € | 18 294 € | 33 015 € | +2,1 % |
| 2021 | 165 065 € | 7 533 € | 57 904 € | 38 402 € | 19 502 € | 32 272 € | +4,6 % |
| 2020 | 166 450 € | 4 586 € | 40 292 € | 28 869 € | 11 423 € | 26 876 € | +2,8 % |
| 2019 | 157 103 € | 10 653 € | 45 059 € | 33 549 € | 11 510 € | 32 845 € | +6,8 % |
| 2018 | 159 047 € | 3 112 € | 37 522 € | 22 198 € | 15 324 € | 26 532 € | +2,0 % |
| 2017 | 156 149 € | 4 080 € | 37 325 € | 24 086 € | 13 239 € | 26 177 € | +2,6 % |
| 2016 | 166 491 € | 6 470 € | 36 196 € | 22 445 € | 13 751 € | 26 088 € | +3,9 % |
| 2015 | 161 808 € | 8 459 € | 38 354 € | 18 895 € | 19 459 € | 27 118 € | +5,2 % |
| 2014 | 160 802 € | 3 879 € | 37 915 € | 19 035 € | 18 880 € | 22 187 € | +2,4 % |
| 2013 | 140 874 € | 1 855 € | 43 335 € | 22 356 € | 20 979 € | 20 014 € | +1,3 % |
| 2012 | 152 575 € | 4 348 € | 39 051 € | 22 701 € | 16 350 € | 21 905 € | +2,8 % |
Riziko: zaplatí DISTAN?
DISTAN a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom DISTAN z roku 2020.
História firmy DISTAN
Dátum vzniku DISTAN je 26. 2. 1992, teda pred 34 rokmi. Skoršie obchodné meno: BA-STA v.o.s.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiVerejná obchodná spoločnosť · Sr/31/S
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020470804
- Zmena obchodného menaPredtým BA-STA v.o.s., odvtedy DISTAN, v.o.s.
- Nový štatutár: Katarína StančokováSpoločník
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 152 575 € · majetok 39 051 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota. Firma vznikla 26. 2. 1992.
- Nový spoločník: Katarína StančokováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový štatutár: Jozef StančokSpoločník
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 83 922 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti DISTAN
- - obchodná činnosť s chemikáliami a jedmi
- - obchodná činnosť tovarov mimo koncesovaných
- - poradenská a reklamná činnosť
- - výroba betónových dielcov
- - kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľných živností /veľkoobchod/
- - kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľných živností /maloobchod/
- - podnikateľské poradenstvo
- - reklamná činnosť
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
DISTAN v odvetví maloobchod
DISTAN je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť maloobchod so športovými potrebami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 585 € (17 956 závierok), DISTAN má 83 922 €, čo je 86 % mediánu. V okrese Rimavská Sobota je v tomto odvetví 649 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DISTAN 65. z 113.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 995 €, polovica do 97 585 €, tri štvrtiny do 451 589 €; 10 % firiem má viac než 1 461 238 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 176 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 995 € |
| medián | 97 585 € |
| horný kvartil | 451 589 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 461 238 € |
| DISTAN | 83 922 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- DISTAN
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby DISTAN s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | DISTAN | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 83 922 € | 97 585 € |
| 2024 | 103 199 € | 93 080 € |
| 2023 | 142 419 € | 95 712 € |
| 2022 | 155 714 € | 101 099 € |
| 2021 | 165 065 € | 87 423 € |
| 2020 | 166 450 € | 81 900 € |
| 2019 | 157 103 € | 85 084 € |
| 2018 | 159 047 € | 80 953 € |
| 2017 | 156 149 € | 74 666 € |
| 2016 | 166 491 € | 63 558 € |
| 2015 | 161 808 € | 73 016 € |
| 2014 | 160 802 € | — |
| 2013 | 140 874 € | — |
| 2012 | 152 575 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| DISTAN | 83 922 € |
|---|---|
| medián okresu Rimavská Sobota | 105 821 € |
| medián kraja | 90 449 € |
| medián Slovenska | 97 585 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- DAL MAESTRO s.r.o.Prešov · tržby 208 739 € (2025)
- Potraviny Kanovský s. r. o.Borinka · tržby 208 634 € (2025)
- MB Apex s. r. o.Trenčín · tržby 208 625 € (2025)
- ZAFÍR zlatníctvo, s.r.o.Žilina · tržby 208 514 € (2025)
- RM RETRO s.r.o.Levice · tržby 208 386 € (2025)
- OFTEVA, s.r.o.Sereď · tržby 208 318 € (2025)
- VARGA ELEKTRO s.r.o.Lučenec · tržby 208 308 € (2025)
- FROST & MILLER s.r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 208 173 € (2025)
- ABCOM Košice s.r.o.Košice - mestská časť Západ · tržby 208 037 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DISTAN, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Rimavská Sobota ›
Sídlo DISTAN: Rimavská Sobota
DISTAN sídli na adrese Hlavné námestie č. 11, 979 01 Rimavská Sobota, okres Rimavská Sobota. V obci Rimavská Sobota je 3 198 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 8 112.
Rimavská Sobota: obyvatelia a dáta ›Okres Rimavská Sobota ›Adresár firiem v okrese Rimavská Sobota ›
DISTAN: IČO, sídlo a základné údaje
DISTAN, v.o.s. (IČO 31559212) je verejná obchodná spoločnosť so sídlom v obci Rimavská Sobota, okres Rimavská Sobota. Dátum vzniku je 26. 2. 1992, na trhu je 34 rokov a štatutármi sú Jozef Stančok a Katarína Stančoková. Za rok 2025 sú v závierke tržby 83 922 € a výsledok hospodárenia −17 161 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Verejná obchodná spoločnosť |
|---|---|
| Odvetvie | Maloobchod so športovými potrebami (SK NACE 4763) |
| Vznik | 26. 2. 1992 |
| Skoršie názvy | BA-STA v.o.s. |
| Obec | Rimavská Sobota |
| Okres | Okres Rimavská Sobota |
| Účtovných závierok v registri | 17 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví maloobchod (SK NACE 47) DISTAN, v.o.s. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 83 922 €, typická firma odvetvia 97 585 € (medián z 17 956 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Rimavská Sobota ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Rimavská Sobota ›
Sieť prepojení firmy DISTAN
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu DISTAN
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu DISTAN
- Tendre51súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 200 €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
- Končiace zmluvy64zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 6 100 €
- Výhry konkurentov93firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 700 €
- Diery na trhu14odvetví chýba v meste Rimavská Sobotatypický nepokrytý dopyt 1,4 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad pre investície a akvizície MO SR518 zmlúv za 3 roky · 3 430 724 € · naposledy 15. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Nitra369 zmlúv za 3 roky · 2 874 310 € · naposledy 1. 10. 2026Žilinská univerzita v Žiline357 zmlúv za 3 roky · 2 960 854 € · naposledy 16. 10. 2026 Všetkých 1 055 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Rimavská Sobota
TAURIS, a.s.CONTINENTAL TOBACCO SLOVAKIA s. r. o.Gemer Pannónia, s.r.o.TE Connectivity Slovakia s.r.o.YURA ELTEC Corporation Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v obci Rimavská Sobota ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.78) v okrese Rimavská Sobota
EFra s.r.o.SLAVIA STEEL s.r.o.PRIMAX - IBV, s.r.o.Pharmalogic s.r.o.DuoVit s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.