PIKLAND, s. r.o.
Dunajská Streda · Veľkoobchod s nábytkom, kobercami a svietidlami pre domácnosti, kancelárie a obchody
196 723 €tržby 2025 ▼ 5 %−981 €strata 2025aktívna 34 rokov3 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 10. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 196 767 €, výsledok hospodárenia -9 843 €
- 13 : tržby 180 560 €, výsledok hospodárenia 473 €
- 14 : tržby 178 203 €, výsledok hospodárenia 2 997 €
- 15 : tržby 196 295 €, výsledok hospodárenia 3 587 €
- 16 : tržby 188 586 €, výsledok hospodárenia -2 288 €
- 17 : tržby 189 568 €, výsledok hospodárenia -1 095 €
- 18 : tržby 201 684 €, výsledok hospodárenia 1 389 €
- 19 : tržby 198 593 €, výsledok hospodárenia -1 406 €
- 20 : tržby 202 470 €, výsledok hospodárenia 2 560 €
- 21 : tržby 204 246 €, výsledok hospodárenia 2 972 €
- 22 : tržby 221 959 €, výsledok hospodárenia 2 192 €
- 23 : tržby 213 403 €, výsledok hospodárenia 3 144 €
- 24 : tržby 207 778 €, výsledok hospodárenia 7 014 €
- 25 : tržby 196 723 €, výsledok hospodárenia -981 €
PIKLAND, s. r.o. (IČO 31409334) mala v roku 2025 tržby 196 723 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci PIKLAND
V roku 2025 mala PIKLAND priemerne 3 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 43 263 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 791 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Dunajská Streda bola v roku 2025 1 350 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 | 43 263 € | 28 460 € |
| 2024 | — | 31 682 € | 21 437 € |
| 2023 | — | 27 139 € | 18 596 € |
| 2022 | — | 25 984 € | 17 977 € |
| 2021 | — | 20 556 € | 14 089 € |
| 2020 | — | 21 687 € | 14 928 € |
| 2019 | — | 20 921 € | 14 388 € |
| 2018 | — | 20 388 € | 14 347 € |
| 2017 | — | 20 193 € | 14 252 € |
| 2016 | — | 19 396 € | 13 515 € |
| 2015 | — | 19 353 € | 13 399 € |
| 2014 | — | 19 000 € | 13 153 € |
| 2013 | — | 18 271 € | 12 641 € |
| 2012 | — | 21 193 € | 16 075 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- PIKLAND, mzdové náklady na zamestnanca791 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Dunajská Streda1 350 €
- Všetky odvetvia v okrese Dunajská Streda1 583 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 669 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 66 % 28 460 €
- Odvody zamestnávateľa 24 % 10 537 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 30. 9. 2026.
Konateľ PIKLAND
Podľa Registra právnických osôb koná za PIKLAND 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.
Spoločník PIKLAND
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. František Píver100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. František Píverod 10. 10. 2009 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok PIKLAND
Za rok 2025 má PIKLAND v závierke tržby 196 723 €, o 5,3 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −981 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 221 959 €.
Výkaz ziskov a strát PIKLAND
Najvyššie tržby: rok 2022, 221 959 €. Najnižšie: rok 2014, 178 203 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 196 723 € |
| 2024 | 207 778 € |
| 2023 | 213 403 € |
| 2022 | 221 959 € |
| 2021 | 204 246 € |
| 2020 | 202 470 € |
| 2019 | 198 593 € |
| 2018 | 201 684 € |
| 2017 | 189 568 € |
| 2016 | 188 586 € |
| 2015 | 196 295 € |
| 2014 | 178 203 € |
| 2013 | 180 560 € |
| 2012 | 196 767 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 5 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 10 715 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −981 € |
| 2024 | 7 014 € |
| 2023 | 3 144 € |
| 2022 | 2 192 € |
| 2021 | 2 972 € |
| 2020 | 2 560 € |
| 2019 | −1 406 € |
| 2018 | 1 389 € |
| 2017 | −1 095 € |
| 2016 | −2 288 € |
| 2015 | 3 587 € |
| 2014 | 2 997 € |
| 2013 | 473 € |
| 2012 | −9 843 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- PIKLAND
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,5 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | PIKLAND | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −0,5 % | +2,4 % |
| 2024 | +3,4 % | +2,3 % |
| 2023 | +1,5 % | +1,9 % |
| 2022 | +1,0 % | +2,1 % |
| 2021 | +1,5 % | +2,0 % |
| 2020 | +1,3 % | +1,6 % |
| 2019 | −0,7 % | +1,5 % |
| 2018 | +0,7 % | +1,6 % |
| 2017 | −0,6 % | +2,2 % |
| 2016 | −1,2 % | +2,0 % |
| 2015 | +1,8 % | +1,7 % |
| 2014 | +1,7 % | — |
| 2013 | +0,3 % | — |
| 2012 | −5,0 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2015 (+10,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −5,3 % |
| 2024 | −2,6 % |
| 2023 | −3,9 % |
| 2022 | +8,7 % |
| 2021 | +0,9 % |
| 2020 | +2,0 % |
| 2019 | −1,5 % |
| 2018 | +6,4 % |
| 2017 | +0,5 % |
| 2016 | −3,9 % |
| 2015 | +10,2 % |
| 2014 | −1,3 % |
| 2013 | −8,2 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha PIKLAND
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 142 687 €, vlastné imanie 6 789 € a záväzky 135 898 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 142 687 € | 6 789 € | 135 898 € |
| 2024 | 166 028 € | 7 770 € | 158 258 € |
| 2023 | 241 838 € | 756 € | 241 082 € |
| 2022 | 182 409 € | −2 388 € | 184 797 € |
| 2021 | 200 343 € | −4 581 € | 204 924 € |
| 2020 | 209 887 € | −7 553 € | 218 740 € |
| 2019 | 281 144 € | −10 113 € | 292 557 € |
| 2018 | 299 451 € | −8 708 € | 308 159 € |
| 2017 | 303 337 € | −10 097 € | 313 434 € |
| 2016 | 299 178 € | −9 002 € | 308 180 € |
| 2015 | 378 483 € | −6 714 € | 385 197 € |
| 2014 | 360 627 € | −10 301 € | 370 928 € |
| 2013 | 393 842 € | −13 298 € | 407 140 € |
| 2012 | 387 736 € | −13 771 € | 401 507 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok PIKLAND (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 196 723 € | −981 € | 142 687 € | 6 789 € | 135 898 € | 52 431 € | −0,5 % |
| 2024 | 207 778 € | 7 014 € | 166 028 € | 7 770 € | 158 258 € | 55 179 € | +3,4 % |
| 2023 | 213 403 € | 3 144 € | 241 838 € | 756 € | 241 082 € | 53 868 € | +1,5 % |
| 2022 | 221 959 € | 2 192 € | 182 409 € | −2 388 € | 184 797 € | 43 743 € | +1,0 % |
| 2021 | 204 246 € | 2 972 € | 200 343 € | −4 581 € | 204 924 € | 49 553 € | +1,5 % |
| 2020 | 202 470 € | 2 560 € | 209 887 € | −7 553 € | 218 740 € | 59 874 € | +1,3 % |
| 2019 | 198 593 € | −1 406 € | 281 144 € | −10 113 € | 292 557 € | 55 504 € | −0,7 % |
| 2018 | 201 684 € | 1 389 € | 299 451 € | −8 708 € | 308 159 € | 66 001 € | +0,7 % |
| 2017 | 189 568 € | −1 095 € | 303 337 € | −10 097 € | 313 434 € | 57 995 € | −0,6 % |
| 2016 | 188 586 € | −2 288 € | 299 178 € | −9 002 € | 308 180 € | 49 939 € | −1,2 % |
| 2015 | 196 295 € | 3 587 € | 378 483 € | −6 714 € | 385 197 € | 56 302 € | +1,8 % |
| 2014 | 178 203 € | 2 997 € | 360 627 € | −10 301 € | 370 928 € | 73 070 € | +1,7 % |
| 2013 | 180 560 € | 473 € | 393 842 € | −13 298 € | 407 140 € | 63 371 € | +0,3 % |
| 2012 | 196 767 € | −9 843 € | 387 736 € | −13 771 € | 401 507 € | 56 457 € | −5,0 % |
Riziko: zaplatí PIKLAND?
PIKLAND a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 4 zmluvy s dodávateľom PIKLAND v objeme 578 € z rokov 2015 až 2020. Najväčší objem je s odberateľom Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským Ármina Vámberyho: 462 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2015, 578 € v 3 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2020 | 1 | 0 € |
| 2015 | 3 | 578 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy PIKLAND
Dátum vzniku PIKLAND je 9. 3. 1992, teda pred 34 rokmi. Skoršie obchodné meno: PIKLAND spol. s r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/2697/T
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021140473
- Zmena obchodného menaPredtým PIKLAND spol. s r.o., odvtedy PIKLAND, s. r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 196 767 € · majetok 387 736 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Obec Veľké Dvorníky, hodnota zmluvy 116 €. Firma vznikla 9. 3. 1992.
- Nový spoločník: Ing. František PíverSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 196 723 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti PIKLAND
- obchodná činnosť s výnimkou tovaru, na ktorý je potrebné osobitné povolenie,
- zahranično-obchodná činnosť,
- sprostredkovateľská činnosť v obchode a službách,
- konzultačno-poradenská činnosť v oblasti marketingu
- nájom a prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov, kde sa popri prenájme neposkytujú iné než základné služby spojené s prenájmom
- prenájom hnuteľných vecí
- vedenie účtovníctva
- organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- čistiace a upratovacie služby
- reklamné a marketingové služby
- pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne
- poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- donášková služba
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.
PIKLAND v odvetví veľkoobchod
PIKLAND je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s nábytkom, kobercami a svietidlami pre domácnosti, kancelárie a obchody. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 070 € (14 223 závierok), PIKLAND má 196 723 €, čo je 1,4-násobok mediánu. V okrese Dunajská Streda je v tomto odvetví 868 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PIKLAND 139. z 318.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 017 €, polovica do 139 070 €, tri štvrtiny do 779 617 €; 10 % firiem má viac než 4 006 097 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 688 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 017 € |
| medián | 139 070 € |
| horný kvartil | 779 617 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 097 € |
| PIKLAND | 196 723 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- PIKLAND
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby PIKLAND s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | PIKLAND | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 196 723 € | 139 070 € |
| 2024 | 207 778 € | 139 431 € |
| 2023 | 213 403 € | 134 713 € |
| 2022 | 221 959 € | 133 387 € |
| 2021 | 204 246 € | 117 770 € |
| 2020 | 202 470 € | 112 044 € |
| 2019 | 198 593 € | 120 438 € |
| 2018 | 201 684 € | 118 275 € |
| 2017 | 189 568 € | 106 248 € |
| 2016 | 188 586 € | 97 883 € |
| 2015 | 196 295 € | 98 123 € |
| 2014 | 178 203 € | — |
| 2013 | 180 560 € | — |
| 2012 | 196 767 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| PIKLAND | 196 723 € |
|---|---|
| medián okresu Dunajská Streda | 140 489 € |
| medián kraja | 208 316 € |
| medián Slovenska | 139 070 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- JL Basic s.r.o.Bratislava - mestská časť Vrakuňa · tržby 482 533 € (2025)
- OPTIKOMA, s.r.o.Medzilaborce · tržby 482 265 € (2025)
- BALARAD, s.r.o.Prešov · tržby 482 091 € (2025)
- MITAR s.r.o.Bratislava - mestská časť Dúbravka · tržby 481 883 € (2025)
- Sense-Proto, s.r.o.Komárno · tržby 481 856 € (2018)
- AUTEX s.r.o.Žilina · tržby 481 822 € (2025)
- Zdravotnícke potreby NÁDEJ s.r.o.Levoča · tržby 481 818 € (2025)
- 4Partners Holding, s.r.o.Poprad · tržby 481 815 € (2025)
- Ecooutdoor a. s.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 481 668 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PIKLAND, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Dunajská Streda ›
Sídlo PIKLAND: Dunajská Streda
PIKLAND sídli na adrese Hlavná 5932/82, 929 01 Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. V obci Dunajská Streda je 6 635 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 238. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Dunajská Streda: obyvatelia a dáta ›Okres Dunajská Streda ›Adresár firiem v okrese Dunajská Streda ›
PIKLAND: IČO, sídlo a základné údaje
PIKLAND, s. r.o. (IČO 31409334) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Dunajská Streda, okres Dunajská Streda. Dátum vzniku je 9. 3. 1992, na trhu je 34 rokov a štatutárom je Ing. František Píver. Za rok 2025 sú v závierke tržby 196 723 € a výsledok hospodárenia −981 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s nábytkom, kobercami a svietidlami pre domácnosti, kancelárie a obchody (SK NACE 4647) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 9. 3. 1992 |
| Skoršie názvy | PIKLAND spol. s r.o. |
| Obec | Dunajská Streda |
| Okres | Okres Dunajská Streda |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) PIKLAND, s. r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 196 723 €, typická firma odvetvia 139 070 € (medián z 14 223 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Dunajská Streda ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Dunajská Streda ›
Sieť prepojení firmy PIKLAND
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu PIKLAND
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu PIKLAND
- Tendre15súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 18 tis. €
- Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy1 685zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov66firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 10 tis. €
- Diery na trhu5odvetví chýba v meste Dunajská Stredatypický nepokrytý dopyt 2,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava29 zmlúv za 3 roky · 193 809 € · naposledy 12. 4. 2026Ministerstvo obrany SR20 zmlúv za 3 roky · 176 370 € · naposledy 2. 9. 2026Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach13 zmlúv za 3 roky · 10 027 € · naposledy 8. 10. 2026 Všetkých 131 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
AGROTRADE, s.r.o.LORIAN´S, s. r. o.
Najväčšie firmy v obci Dunajská Streda
METRANS /Danubia/, a.s.SCHINDLER ESKALÁTORY, s.r.o.DS - CAR, s.r.o.ISTERMEAT a.s.MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Dunajská Streda ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.