Slovenská obchodná a priemyselná komora
Bratislava - Staré Mesto · Činnosti podnikateľských a zamestnávateľských členských organizácií
aktívna 34 rokov50 až 99 zamestnancov
Fakturačné údaje
Celá hlavička faktúry naraz · RPO ŠÚ SR a FS, 23. 9. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 2021 : tržby 1 929 840 €, výsledok hospodárenia 161 126 €
- 2022 : tržby 1 702 596 €, výsledok hospodárenia 163 406 €
- 2023 : tržby 1 845 141 €, výsledok hospodárenia 190 730 €
- 2024 : tržby 1 844 691 €, výsledok hospodárenia 85 443 €
- 2025 : tržby 1 778 307 €, výsledok hospodárenia 6 794 €
Slovenská obchodná a priemyselná komora (IČO 30842654) mala v roku 2025 tržby 1 778 307 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Slovenská obchodná a priemyselná komora: IČO, sídlo a základné údaje
Slovenská obchodná a priemyselná komora (IČO 30842654) je komora (s výnimkou profesných komôr) so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 16. 1. 1992, na trhu je 34 rokov. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 778 307 € a výsledok hospodárenia +6 794 €. Počet zamestnancov podľa registra: 50 až 99. Štatutárom je Ing. Martin Hrivík.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 23. 9. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
DPH, právny stav a úradné zoznamy v sekcii Spoľahlivosť ›Tržby, zisk a majetok Slovenská obchodná a priemyselná komora
Za rok 2025 má Slovenská obchodná a priemyselná komora v závierke tržby 1 778 307 €, o 3,6 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +6 794 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2021: 1 929 840 €.
Najvyššie tržby: rok 2021, 1 929 840 €. Najnižšie: rok 2022, 1 702 596 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 778 307 € |
| 2024 | 1 844 691 € |
| 2023 | 1 845 141 € |
| 2022 | 1 702 596 € |
| 2021 | 1 929 840 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 0 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 607 500 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 6 794 € |
| 2024 | 85 443 € |
| 2023 | 190 730 € |
| 2022 | 163 406 € |
| 2021 | 161 126 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 6 775 386 €, vlastné imanie 5 291 742 € a záväzky 1 450 872 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 6 775 386 € | 5 291 742 € | 1 450 872 € |
| 2024 | 8 159 832 € | 5 302 037 € | 2 824 454 € |
| 2023 | 6 664 028 € | 5 254 740 € | 1 378 317 € |
| 2022 | 6 257 662 € | 5 030 877 € | 1 202 467 € |
| 2021 | 6 604 402 € | 4 899 696 € | 1 665 286 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Slovenská obchodná a priemyselná komora
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,4 %, medián odvetvia +4,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Slovenská obchodná a priemyselná komora | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +0,4 % | +4,7 % |
| 2024 | +4,6 % | +4,5 % |
| 2023 | +10,3 % | +4,1 % |
| 2022 | +9,6 % | +4,0 % |
| 2021 | +8,3 % | +28,8 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 4 roky, najviac v roku 2023 (+8,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −3,6 % |
| 2024 | 0,0 % |
| 2023 | +8,4 % |
| 2022 | −11,8 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Slovenská obchodná a priemyselná komora (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 778 307 € | 6 794 € | 6 775 386 € | 5 291 742 € | 1 450 872 € | — | +0,4 % |
| 2024 | 1 844 691 € | 85 443 € | 8 159 832 € | 5 302 037 € | 2 824 454 € | — | +4,6 % |
| 2023 | 1 845 141 € | 190 730 € | 6 664 028 € | 5 254 740 € | 1 378 317 € | — | +10,3 % |
| 2022 | 1 702 596 € | 163 406 € | 6 257 662 € | 5 030 877 € | 1 202 467 € | — | +9,6 % |
| 2021 | 1 929 840 € | 161 126 € | 6 604 402 € | 4 899 696 € | 1 665 286 € | — | +8,3 % |
Štatutár Slovenská obchodná a priemyselná komora
Podľa Registra právnických osôb koná za Slovenská obchodná a priemyselná komora 1 štatutár. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 23. 9. 2026.
Činnosti Slovenská obchodná a priemyselná komora
V registri je zapísaný 1 predmet podnikania, teda čo Slovenská obchodná a priemyselná komora smie robiť.
- Činnosti podnikateľských a zamestnávateľských členských organizácií
Predmety podnikania zapísané v registri. Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 23. 9. 2026.
Slovenská obchodná a priemyselná komora v odvetví členské organizácie
Slovenská obchodná a priemyselná komora je v registri v odvetví Členské organizácie (SK NACE 94), činnosť činnosti podnikateľských a zamestnávateľských členských organizácií. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 9 947 € (10 744 závierok), Slovenská obchodná a priemyselná komora má 1 778 307 €, čo je 179-násobok mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 3 606 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Slovenská obchodná a priemyselná komora 3. z 574.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 2 594 €, polovica do 9 947 €, tri štvrtiny do 29 886 €; 10 % firiem má viac než 74 553 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 381 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 2 594 € |
| medián | 9 947 € |
| horný kvartil | 29 886 € |
| 10 % firiem má viac než | 74 553 € |
| Slovenská obchodná a priemyselná komora | 1 778 307 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 26. 9. 2026; mierka je logaritmická.
- Slovenská obchodná a priemyselná komora
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Slovenská obchodná a priemyselná komora s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Slovenská obchodná a priemyselná komora | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 778 307 € | 9 947 € |
| 2024 | 1 844 691 € | 8 891 € |
| 2023 | 1 845 141 € | 8 800 € |
| 2022 | 1 702 596 € | 8 121 € |
| 2021 | 1 929 840 € | 3 040 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Slovenská obchodná a priemyselná komora | 1 778 307 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 17 697 € |
| medián kraja | 13 221 € |
| medián Slovenska | 9 947 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Ostatné činnosti v okrese Bratislava I ›
Podobne veľké firmy odvetvia v sekcii Financie ›Slovenská obchodná a priemyselná komora a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 168 zmlúv s dodávateľom Slovenská obchodná a priemyselná komora v objeme 4 374 242 € z rokov 2011 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR: 1 567 496 € v 8 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2018, 591 020 € v 11 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 8 | 338 762 € |
| 2025 | 15 | 339 530 € |
| 2024 | 11 | 402 908 € |
| 2023 | 10 | 347 996 € |
| 2022 | 11 | 364 595 € |
| 2021 | 4 | 288 869 € |
| 2020 | 6 | 44 789 € |
| 2019 | 8 | 138 750 € |
| 2018 | 11 | 591 020 € |
| 2017 | 13 | 411 224 € |
| 2016 | 8 | 113 187 € |
| 2015 | 11 | 4 898 € |
| 2014 | 11 | 32 073 € |
| 2013 | 18 | 203 898 € |
| 2012 | 14 | 28 192 € |
| 2011 | 2 | 10 685 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Slovenská obchodná a priemyselná komora
Dátum vzniku Slovenská obchodná a priemyselná komora je 16. 1. 1992, teda pred 34 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiKomora (s výnimkou profesných komôr) · 313-0295-19
- Nový štatutár: Ing. Martin HrivíkGenerálny tajomník
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020815236
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, hodnota zmluvy 6 247 €. Firma vznikla 16. 1. 1992.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 1 929 840 € · majetok 6 604 402 €
- Najväčšia verejná zmluva: 286 350 €Objednávateľ Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Zmluva č. 0295/2022/SSŠ o poskytnutí dotácie v roku 2022
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 1 778 307 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Celá časová os v sekcii Zmeny ›Sídlo Slovenská obchodná a priemyselná komora: Bratislava - Staré Mesto
Slovenská obchodná a priemyselná komora sídli na adrese Grösslingová 4, 816 03 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 518 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 418. Na tej istej adrese je zapísaných 29 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
Údaje z registra
| Právna forma | Komora (s výnimkou profesných komôr) |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti podnikateľských a zamestnávateľských členských organizácií (SK NACE 9411) |
| Vznik | 16. 1. 1992 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
Ďalšie dáta o firme NÁSKOK
Čo o nej vieme navyše a čo pripravujeme. Vyššie je všetko zadarmo, tu je časť, ktorá si vyžaduje prácu navyše.
Prémiové prehľady
Tieto veci nie sú v žiadnom registri. Skladáme ich z viacerých zdrojov a dopočítavame.
- Mapa prepojených firiem cez konateľov a spoločníkov
- Sledovanie zmien: nový konateľ, zmena sídla, nová závierka
- Odhad počtu zamestnancov a mzdových nákladov z odvetvia
- Upozornenie, keď firme končí verejná zmluva
- Export do tabuľky a napojenie cez rozhranie
V odvetví členské organizácie (SK NACE 94) Slovenská obchodná a priemyselná komora patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 778 307 €, typická firma odvetvia 9 947 €, čo je 179-násobok mediánu (medián z 10 744 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 26. 9. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Členské organizácie: tržby a mzdy ›Členské organizácie v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.