VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

PROGAST, spol. s r.o.

Bratislava - Ružinov · Výroba ostatných potravinárskych produktov i. n.

20 066 191 €tržby 2025 ▼ 5 %+1 636 768 €zisk 2025

aktívna 35 rokov87 zamestnancov (2023)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

20 066 191 €tržby 2025 ▼ 5 %
+1 636 768 €zisk 2025
  1. 13 : tržby 14 793 421 €, výsledok hospodárenia 1 732 986 €
  2. 14 : tržby 14 407 397 €, výsledok hospodárenia 1 707 113 €
  3. 15 : tržby 14 964 914 €, výsledok hospodárenia 1 603 174 €
  4. 16 : tržby 15 307 541 €, výsledok hospodárenia 4 904 088 €
  5. 17 : tržby 14 291 641 €, výsledok hospodárenia 2 153 793 €
  6. 18 : tržby 14 695 611 €, výsledok hospodárenia 1 958 688 €
  7. 19 : tržby 15 218 735 €, výsledok hospodárenia 2 006 169 €
  8. 20 : tržby 16 152 142 €, výsledok hospodárenia 1 682 300 €
  9. 21 : tržby 15 691 027 €, výsledok hospodárenia 2 208 659 €
  10. 22 : tržby 19 511 985 €, výsledok hospodárenia 2 201 793 €
  11. 23 : tržby 21 306 315 €, výsledok hospodárenia 2 487 712 €
  12. 24 : tržby 21 217 175 €, výsledok hospodárenia 2 842 483 €
  13. 25 : tržby 20 066 191 €, výsledok hospodárenia 1 636 768 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

PROGAST, spol. s r.o. (IČO 17308429) mala v roku 2025 tržby 20 066 191 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci PROGAST

V roku 2023 mala PROGAST priemerne 87,42 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 3 404 498 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 871 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Priemyselná výroba v okrese Bratislava II bola v roku 2023 2 232 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2023 v RÚZ, zber 3. 10. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konatelia PROGAST

Podľa Registra právnických osôb konajú za PROGAST 4 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Spoločník PROGAST

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch PROGAST
Podiely spoločníkov na vkladoch PROGAST IVO HOLDING A.G. 100,0 %. Spolu 26 000 €. IVO HOLDING A.G.: 26 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • IVO HOLDING A.G.100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
IVO HOLDING A.G.od 17. 1. 2024 26 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok PROGAST

Za rok 2025 má PROGAST v závierke tržby 20 066 191 €, o 5,4 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +1 636 768 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 21 306 315 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 30. 11. 2025 je 393 855 € podľa Finančnej správy SR.

Tržby 202520,1 mil. €▼ −5,4 % medziročne
Výsledok hospodárenia 20251,64 mil. €zisk
Majetok (aktíva) 202533,0 mil. €
Vlastné imanie 202520,6 mil. €
Záväzky 202512,4 mil. €37,4 % majetku
Pridaná hodnota 20255,65 mil. €
Zisková marža 2025+8,2 %medián odvetvia +2,6 %
Súčet výsledkov za 13 rokov29,1 mil. €2013 až 2025
Vyrubená daň z príjmov394 tis. €obdobie do 30. 11. 2025

Výkaz ziskov a strát PROGAST

Súvaha PROGAST

Všetky čísla zo závierok PROGAST (13 rokov)
Čísla zo závierok PROGAST po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
202520 066 191 €1 636 768 €33 017 985 €20 582 267 €12 362 666 €5 654 664 €+8,2 %
202421 217 175 €2 842 483 €29 951 717 €18 712 616 €11 131 249 €6 624 729 €+13,4 %
202321 306 315 €2 487 712 €26 476 655 €17 321 836 €8 867 695 €5 548 974 €+11,7 %
202219 511 985 €2 201 793 €21 561 057 €13 554 100 €7 829 550 €5 231 753 €+11,3 %
202115 691 027 €2 208 659 €16 731 857 €9 959 578 €6 560 102 €5 165 068 €+14,1 %
202016 152 142 €1 682 300 €15 162 544 €8 710 657 €6 202 829 €4 998 450 €+10,4 %
201915 218 735 €2 006 169 €14 440 627 €7 103 068 €7 055 904 €4 901 608 €+13,2 %
201814 695 611 €1 958 688 €14 151 280 €5 074 324 €8 760 530 €4 824 887 €+13,3 %
201714 291 641 €2 153 793 €14 254 334 €4 706 555 €9 195 902 €4 475 220 €+15,1 %
201615 307 541 €4 904 088 €17 987 721 €5 735 482 €11 864 568 €5 185 311 €+32,0 %
201514 964 914 €1 603 174 €14 917 595 €4 566 437 €9 927 692 €4 734 213 €+10,7 %
201414 407 397 €1 707 113 €14 967 050 €3 944 354 €10 563 777 €4 494 873 €+11,8 %
201314 793 421 €1 732 986 €8 506 410 €2 537 111 €5 474 926 €4 529 618 €+11,7 %

Riziko: zaplatí PROGAST?

PROGAST a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 17 zmlúv s dodávateľom PROGAST v objeme 511 367 € z rokov 2019 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Pôdohospodárska platobná agentúra: 296 584 € v 5 zmluvách.

Zmluvy so štátom17Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv511 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20194. 12. 2019

História firmy PROGAST

Dátum vzniku PROGAST je 4. 3. 1991, teda pred 35 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 14 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/586/B
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020294397
  3. Nový štatutár: Ing. Pavel KvasnicaKonateľ
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 14 793 421 € · majetok 8 506 410 €
  5. Nový štatutár: Ing. Miroslav BílikKonateľ
  6. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum, hodnota zmluvy 62 959 €. Firma vznikla 4. 3. 1991.
  7. Najväčšia verejná zmluva: 295 378 €Objednávateľ Pôdohospodárska platobná agentúra. ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU Č. 042TT510034
  8. Nový spoločník: IVO HOLDING A.G.Spoločník v.o.s. / s.r.o.
  9. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 20 066 191 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti PROGAST

  • - veľkoobchod s tovarmi v rozsahu voľnej živnosti,
  • - maloobchod tovarov v rozsahu voľnej živnosti,
  • - sprostredkovanie obchodu,
  • - poradenstvo v oblasti výroby mäsových výrobkov a potravinárskych výrobných technológií,
  • - výroba potravinárskych prípravkov a potravinárskych výrobkov,
  • Skladové, pomocné a prepravné služby v doprave Baliarenská činnosť - balenie a označené ako spotrebiteľské balenie - "e" - TVAR ZNAČKY "e"

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

PROGAST v odvetví výroba potravín

PROGAST je v registri v odvetví Výroba potravín (SK NACE 10), činnosť výroba ostatných potravinárskych produktov i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 82 588 € (2 786 závierok), PROGAST má 20 066 191 €, čo je 243-násobok mediánu. V okrese Bratislava II je v tomto odvetví 297 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je PROGAST 3. z 160.

V odvetví v okrese Bratislava II297aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou2 786Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia83 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,6 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb PROGAST, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Priemyselná výroba v okrese Bratislava II ›

Sídlo PROGAST: Bratislava - Ružinov

PROGAST sídli na adrese Krajinská cesta 18, 821 07 Bratislava, okres Bratislava II. V obci Bratislava - Ružinov je 43 863 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 55 360. Na tej istej adrese je zapísaných 6 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Bratislava - Ružinov43 863aktívnych
Subjektov v okrese Bratislava II55 360aktívnych
V tom istom odvetví297okres Bratislava II
Na tej istej adrese6aktívnych subjektov

Bratislava - Ružinov: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava II ›Adresár firiem v okrese Bratislava II ›

PROGAST: IČO, sídlo a základné údaje

PROGAST, spol. s r.o. (IČO 17308429) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Ružinov, okres Bratislava II. Dátum vzniku je 4. 3. 1991, na trhu je 35 rokov a štatutármi sú Ing. Ivan Kvasnica, Ing. Miroslav Bílik a 2 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 20 066 191 € a výsledok hospodárenia +1 636 768 €, počet zamestnancov podľa registra je 50 až 99.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieVýroba ostatných potravinárskych produktov i. n. (SK NACE 1089)
Základné imanie26 000 €
Vznik4. 3. 1991
ObecBratislava - Ružinov
OkresOkres Bratislava II
Vyrubená daň z príjmov393 855 € (za obdobie do 30. 11. 2025)
Účtovných závierok v registri12

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví výroba potravín (SK NACE 10) PROGAST, spol. s r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 20 066 191 €, typická firma odvetvia 82 588 €, čo je 243-násobok mediánu (medián z 2 786 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Bratislava II ›Výroba potravín: tržby a mzdy ›Výroba potravín v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava II ›

Sieť prepojení firmy PROGAST

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu PROGAST

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu PROGAST

  • Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 171 tis. €
  • Granty a dotácie74výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 196 tis. €
  • Končiace zmluvy18zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 19 tis. €
  • Výhry konkurentov51firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 32 tis. €
  • Diery na trhu0odvetví chýba v meste Bratislava - Ružinov

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

SLOVSPICE, s. r. o.SFIC, a.s.TRICONOR, spol. s r.o. v likvidácii

Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov

SLOVNAFT, a.s.Slovenské elektrárne, a.s.Lidl Slovenská republika, s.r.o.Slovak Telekom, a.s.Alza.sk s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 10.89) v okrese Bratislava II

PLEURAN, s.r.o.BOD, s.r.o.Macabere - sklady s. r. o.Mimarc Group s.r.oMEDÁREŇ, s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk