AVAN, spol. s r.o.
Poprad
330 341 €tržby 2016 ▼ 20 %+10 439 €zisk 2016zaniknutá 6. 12. 2017
Fakturačné údaje
Pozor: subjekt je v registri zrušený ku dňu 6. 12. 2017. Údaje sú posledné zapísané, na doklad ich brať netreba.
RPO ŠÚ SR a FS, 2. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 2 262 379 €, výsledok hospodárenia -6 774 €
- 13 : tržby 582 163 €, výsledok hospodárenia -109 798 €
- 14 : tržby 617 262 €, výsledok hospodárenia 1 745 €
- 15 : tržby 411 115 €, výsledok hospodárenia 17 242 €
- 16 : tržby 330 341 €, výsledok hospodárenia 10 439 €
AVAN, spol. s r.o. (IČO 17075050), sídlo Poprad, je v registri zapísaná od 28. 2. 1991 do 6. 12. 2017 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 2. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2016.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci AVAN
osobné náklady v roku 2016 boli 98 305 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2016 | — | 98 305 € | 78 375 € |
| 2015 | — | 118 002 € | 90 648 € |
| 2014 | — | 146 255 € | 111 483 € |
| 2013 | — | 177 031 € | 129 819 € |
| 2012 | — | 371 103 € | 322 391 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2016
- Mzdy 80 % 78 375 €
- Odvody zamestnávateľa 18 % 17 997 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2016 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2016 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 12. 10. 2026.
Ľudia a vlastníci AVAN
Kto je pri firme zapísaný v registri, v koľkých ďalších firmách pôsobí a ako sú tie firmy prepojené.
Tržby, zisk a majetok AVAN
Za rok 2016 má AVAN v závierke tržby 330 341 €, o 19,6 % menej než v roku 2015, a výsledok hospodárenia +10 439 €. Závierky máme za 5 rokov (2012 až 2016), najvyššie tržby sú z roku 2012: 2 262 379 €.
Výkaz ziskov a strát AVAN
Najvyššie tržby: rok 2012, 2 262 379 €. Najnižšie: rok 2016, 330 341 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2016 | 330 341 € |
| 2015 | 411 115 € |
| 2014 | 617 262 € |
| 2013 | 582 163 € |
| 2012 | 2 262 379 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 3 rokoch, strata v 2 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: −87 146 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2016 | 10 439 € |
| 2015 | 17 242 € |
| 2014 | 1 745 € |
| 2013 | −109 798 € |
| 2012 | −6 774 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- AVAN
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +3,2 %, medián odvetvia +2,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | AVAN | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2016 | +3,2 % | +2,0 % |
| 2015 | +4,2 % | +1,7 % |
| 2014 | +0,3 % | — |
| 2013 | −18,9 % | — |
| 2012 | −0,3 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 4 roky, najviac v roku 2014 (+6,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2016 | −19,6 % |
| 2015 | −33,4 % |
| 2014 | +6,0 % |
| 2013 | −74,3 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha AVAN
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2016 mala súvaha majetok 75 111 €, vlastné imanie 48 717 € a záväzky 26 394 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2016 | 75 111 € | 48 717 € | 26 394 € |
| 2015 | 98 284 € | 38 279 € | 60 005 € |
| 2014 | 140 987 € | 21 036 € | 119 951 € |
| 2013 | 287 097 € | 19 291 € | 267 806 € |
| 2012 | 464 667 € | 400 529 € | 64 138 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok AVAN (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 330 341 € | 10 439 € | 75 111 € | 48 717 € | 26 394 € | 117 571 € | +3,2 % |
| 2015 | 411 115 € | 17 242 € | 98 284 € | 38 279 € | 60 005 € | 104 727 € | +4,2 % |
| 2014 | 617 262 € | 1 745 € | 140 987 € | 21 036 € | 119 951 € | 157 478 € | +0,3 % |
| 2013 | 582 163 € | −109 798 € | 287 097 € | 19 291 € | 267 806 € | 90 482 € | −18,9 % |
| 2012 | 2 262 379 € | −6 774 € | 464 667 € | 400 529 € | 64 138 € | 411 015 € | −0,3 % |
Riziko: zaplatí AVAN?
Peniaze od štátu: AVAN
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy AVAN
Dátum vzniku AVAN je 28. 2. 1991. Závierky v registri máme od roku 2012.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/38/P
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 2 262 379 € · majetok 464 667 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2016Závierok máme 5, posledné tržby 330 341 €.
- Zápis zánikuOd tohto dňa subjekt v registri nežije.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
AVAN v odvetví veľkoobchod
AVAN je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46). Medián tržieb odvetvia za rok 2016 je 97 883 € (17 053 závierok), AVAN má 330 341 €, čo je 3,4-násobok mediánu. V okrese Poprad je v tomto odvetví 735 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je AVAN 95. z 258.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 21 416 €, polovica do 97 883 €, tri štvrtiny do 535 938 €; 10 % firiem má viac než 2 446 638 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 634 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 21 416 € |
| medián | 97 883 € |
| horný kvartil | 535 938 € |
| 10 % firiem má viac než | 2 446 638 € |
| AVAN | 330 341 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- AVAN
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby AVAN s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | AVAN | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2016 | 330 341 € | 97 883 € |
| 2015 | 411 115 € | 98 123 € |
| 2014 | 617 262 € | — |
| 2013 | 582 163 € | — |
| 2012 | 2 262 379 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2016.
Čísla v tabuľke
| AVAN | 330 341 € |
|---|---|
| medián okresu Poprad | 142 175 € |
| medián kraja | 83 405 € |
| medián Slovenska | 97 883 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- EPISS s.r.o.Nižná · tržby 733 940 € (2025)
- AKCES SLOVAKIA, s.r.o.Žilina · tržby 733 230 € (2025)
- CLASS SOLUTION, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 731 652 € (2021)
- TUBA s.r.o.Trenčín · tržby 731 416 € (2025)
- DS - STEEL, s.r.o.Mad · tržby 730 961 € (2025)
- POPCAR EU, s. r. o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 730 887 € (2025)
- M.E. SPILKA, s.r.o.Šaľa · tržby 730 351 € (2025)
- Bagnossima s.r.o.Nové Zámky · tržby 730 186 € (2025)
- naša prva s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 729 382 € (2022)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb AVAN, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo AVAN: Poprad
AVAN sídli na adrese Levočská 4892/10A, 058 01 Poprad, okres Poprad. V obci Poprad je 9 473 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 17 232. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Poprad: obyvatelia a dáta ›Okres Poprad ›Adresár firiem v okrese Poprad ›
AVAN: IČO, sídlo a základné údaje
AVAN, spol. s r.o. (IČO 17075050) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Poprad, okres Poprad. Dátum vzniku je 28. 2. 1991, zánik je v registri zapísaný ku dňu 6. 12. 2017, po 26 rokoch. Za rok 2016 sú v závierke tržby 330 341 € a výsledok hospodárenia +10 439 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | SK NACE 46720 |
| Vznik | 28. 2. 1991 |
| Zánik | 6. 12. 2017 |
| Obec | Poprad |
| Okres | Okres Poprad |
| Účtovných závierok v registri | 5 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy AVAN
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu AVAN
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu AVAN
- Tendre13súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 55 tis. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy1 691zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov67firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 10 tis. €
- Diery na trhu13odvetví chýba v meste Popradtypický nepokrytý dopyt 695 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever16 zmlúv za 3 roky · 178 892 € · naposledy 13. 5. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves11 zmlúv za 3 roky · 98 080 € · naposledy 4. 5. 2026Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody7 zmlúv za 3 roky · 111 108 € · naposledy 15. 9. 2026 Všetkých 39 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Poprad
PETROLTRANS, a.s.TATRAVAGÓNKA a.s.Beko Manufacturing Slovakia spol. s r.o.LUNYS, s.r.o.Hossa family, s. r. o.Všetky firmy v obci Poprad ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.