VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Hruštín · Chov dojníc

451 965 €tržby 2025 ▲ 42 %+117 874 €zisk 2025

aktívna 54 rokov15 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

451 965 €tržby 2025 ▲ 42 %
+117 874 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 377 731 €, výsledok hospodárenia -33 674 €
  2. 13 : tržby 430 699 €, výsledok hospodárenia 67 799 €
  3. 14 : tržby 489 725 €, výsledok hospodárenia 39 026 €
  4. 15 : tržby 415 352 €, výsledok hospodárenia -384 €
  5. 16 : tržby 406 791 €, výsledok hospodárenia 1 629 €
  6. 17 : tržby 469 182 €, výsledok hospodárenia 38 023 €
  7. 18 : tržby 575 229 €, výsledok hospodárenia -28 039 €
  8. 19 : tržby 540 729 €, výsledok hospodárenia 42 604 €
  9. 20 : tržby 409 420 €, výsledok hospodárenia 11 481 €
  10. 21 : tržby 283 517 €, výsledok hospodárenia -6 595 €
  11. 22 : tržby 334 606 €, výsledok hospodárenia 7 226 €
  12. 23 : tržby 353 215 €, výsledok hospodárenia -104 501 €
  13. 24 : tržby 317 496 €, výsledok hospodárenia 45 498 €
  14. 25 : tržby 451 965 €, výsledok hospodárenia 117 874 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne (IČO 00222372) mala v roku 2025 tržby 451 965 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

V roku 2025 mala Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne priemerne 15 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 303 142 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 220 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov v okrese Námestovo bola v roku 2025 1 754 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Predstavenstvo Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Podľa Registra právnických osôb konajú za Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne 3 členovia predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.

Spoločníci Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

V registri sú zapísaní 3 spoločníci.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.

Tržby, zisk a majetok Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Za rok 2025 má Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne v závierke tržby 451 965 €, o 42,4 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +117 874 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2018: 575 229 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 16 317 € podľa Finančnej správy SR.

Tržby 2025452 tis. €▲ +42,4 % medziročne
Výsledok hospodárenia 2025118 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 20253,05 mil. €
Vlastné imanie 20251,88 mil. €
Záväzky 2025638 tis. €20,9 % majetku
Pridaná hodnota 2025−35 tis. €
Zisková marža 2025+26,1 %medián odvetvia +3,1 %
Súčet výsledkov za 14 rokov198 tis. €2012 až 2025
Vyrubená daň z príjmov16 tis. €obdobie do 31. 12. 2025

Výkaz ziskov a strát Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Súvaha Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Všetky čísla zo závierok Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne (14 rokov)
Čísla zo závierok Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025451 965 €117 874 €3 053 863 €1 876 984 €637 803 €−35 359 €+26,1 %
2024317 496 €45 498 €3 136 724 €1 759 775 €836 336 €−86 292 €+14,3 %
2023353 215 €−104 501 €3 188 328 €1 718 591 €1 002 162 €−159 690 €−29,6 %
2022334 606 €7 226 €3 167 929 €1 823 425 €908 585 €−139 405 €+2,2 %
2021283 517 €−6 595 €2 873 174 €1 816 359 €615 373 €−122 275 €−2,3 %
2020409 420 €11 481 €3 159 303 €1 825 611 €884 320 €−5 923 €+2,8 %
2019540 729 €42 604 €3 377 449 €2 138 045 €781 110 €64 794 €+7,9 %
2018575 229 €−28 039 €3 199 089 €2 097 432 €630 396 €27 837 €−4,9 %
2017469 182 €38 023 €3 517 178 €2 125 471 €906 323 €39 008 €+8,1 %
2016406 791 €1 629 €3 446 834 €2 096 411 €850 141 €−14 728 €+0,4 %
2015415 352 €−384 €3 582 048 €2 128 864 €941 092 €13 590 €−0,1 %
2014489 725 €39 026 €3 706 950 €2 128 131 €1 051 262 €126 871 €+8,0 %
2013430 699 €67 799 €2 931 755 €2 092 932 €797 260 €100 511 €+15,7 %
2012377 731 €−33 674 €2 426 929 €2 027 048 €352 268 €−33 105 €−8,9 %

Riziko: zaplatí Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne?

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 35 zmlúv s dodávateľom Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne v objeme 951 606 € z rokov 2012 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Pôdohospodárska platobná agentúra: 814 343 € v 23 zmluvách.

Zmluvy so štátom35Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv952 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva201227. 6. 2012

História firmy Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Dátum vzniku Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne je 19. 2. 1972, teda pred 54 rokmi. Skoršie obchodné meno: Jednotné roľnícke družstvo Hruštín. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 15 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiDružstvo · Dr/190/L
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020424175
  3. Zmena obchodného menaPredtým Jednotné roľnícke družstvo Hruštín, odvtedy Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne.
  4. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Pôdohospodárska platobná agentúra, hodnota zmluvy 493 200 €. Firma vznikla 19. 2. 1972.
  5. Najväčšia verejná zmluva: 493 200 €Objednávateľ Pôdohospodárska platobná agentúra. Dodatok č. 1 k Zmluve o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č. ZA00963
  6. Nový štatutár: Ing. Margita FiricováPredstavenstvo
  7. Nový štatutár: Ing. Ivan BezákPredstavenstvo
  8. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 377 731 € · majetok 2 426 929 €
  9. Nový zápis v registri: Monika ŠkapcováČlen dozorného orgánu
  10. Nový zápis v registri: Jozef MartvoňČlen dozorného orgánu
  11. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 451 965 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

  • - podnikanie v poľnohospodárskej výrobe vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov členom družstva a iným fyzickým a právnickým osobám
  • - zámočníctvo, kovoobrábanie a zváračské práce
  • - výroba piliarská a výroba drevených obalov
  • - prenájom poľnohospod. strojov a zariadení a motorových vozid.
  • - pílčické práce
  • - približovanie dreva
  • - prenájom hnuteľných a nehnuteľných vecí v rozsahu voľných živností
  • - manipulácia s nákladom v rozshu voľných živností
  • - skladovanie a uskladňovanie
  • - mechanizačné práce v poľnohospodárstve
  • - nakladanie s odpadmi mimo nebezpečných odpadov
  • - čistenie miestnych komunikácií a verejných priestranstiev vrátane odpratávania snehu v rozsahu voľných živností
  • - oprava poľnohospodárskych strojov
  • - vnútroštátna cestná nákladná doprava
  • - nákup a predaj okrem jedov, žeravín a výrobkov zo zlata
  • - vnútroštátna nepravidelná osobná doprava autobusová
  • organizovanie výstav, seminárov, kurzov a prednášok v rozsahu voľných živností
  • prenájom športových potrieb v rozsahu voľných živností
  • prieskum trhu a verejnej mienky
  • reklamné a propagačné činnosti
  • vydavateľské činnosti okrem polygrafickej výroby
  • ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch triedy 3 a 4
  • pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne
  • prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne v odvetví pestovanie plodín a chov zvierat

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne je v registri v odvetví Pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01), činnosť chov dojníc. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 102 873 € (3 901 závierok), Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne má 451 965 €, čo je 4,4-násobok mediánu. V okrese Námestovo je v tomto odvetví 520 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne 13. z 37.

V odvetví v okrese Námestovo520aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou3 901Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia103 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+3,1 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov v okrese Námestovo ›

Sídlo Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne: Hruštín

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne sídli na adrese Črchľa 396/145, 029 52 Hruštín, okres Námestovo. V obci Hruštín je 536 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 14 240.

Subjektov v obci Hruštín536aktívnych
Subjektov v okrese Námestovo14 240aktívnych
V tom istom odvetví520okres Námestovo

Hruštín: obyvatelia a dáta ›Okres Námestovo ›Adresár firiem v okrese Námestovo ›

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne: IČO, sídlo a základné údaje

Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne (IČO 00222372) je družstvo so sídlom v obci Hruštín, okres Námestovo. Dátum vzniku je 19. 2. 1972, na trhu je 54 rokov a štatutármi sú Ing. Margita Firicová, Ing. Milan Mišánik a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 451 965 € a výsledok hospodárenia +117 874 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaDružstvo
OdvetvieChov dojníc (SK NACE 0141)
Základné imanie87 300 €
Vznik19. 2. 1972
Skoršie názvyJednotné roľnícke družstvo Hruštín
ObecHruštín
OkresOkres Námestovo
Vyrubená daň z príjmov16 317 € (za obdobie do 31. 12. 2025)
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01) Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 451 965 €, typická firma odvetvia 102 873 €, čo je 4,4-násobok mediánu (medián z 3 901 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Námestovo ›Pestovanie plodín a chov zvierat: tržby a mzdy ›Pestovanie plodín a chov zvierat v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Námestovo ›

Sieť prepojení firmy Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu Poľnohospodárske družstvo v Hruštíne

  • Tendre7súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 714 tis. €
  • Granty a dotácie83výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 91 tis. €
  • Končiace zmluvy65zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 500 €
  • Výhry konkurentov44firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 48 tis. €
  • Diery na trhu10odvetví chýba v obci Hruštíntypický nepokrytý dopyt 92 tis. €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

DAKNA Námestovo, družstvo.Renova House s. r. o.Agropodnik s.r.o.Zväz poľnohospodárskych družstiev a…AGROMONTANA SLOVENSKO, združenie

Najväčšie firmy v obci Hruštín

ŠEĽO, spol. s r.o.KAHO - Trade s.r.o.Rabčan Installierung s.r.oRenova install s.r.o.PALPID s.r.o.Všetky firmy v obci Hruštín ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 01.41) v okrese Námestovo

Podielnícke roľnícko-obchodné družstvoAGROVEX Novoť, družstvoRoľnícke družstvo Vavrečka - ŤapešovoPoľnohospodárske výrobno obchodné družstvo…Poľnohospodárske družstvo so sídlom v Lokci

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk