Štátna filharmónia Košice
Košice - Staré Mesto · Scénické umenie
277 051 €tržby 2013−39 281 €strata 2013aktívna 58 rokov100 až 149 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 15. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 277 051 €, výsledok hospodárenia -39 281 €
Štátna filharmónia Košice (IČO 00164844), sídlo Košice - mestská časť Staré Mesto, je v registri zapísaná od 1. 9. 1968 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 15. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Štátna filharmónia Košice
Štátna filharmónia Košice má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 100 až 149 zamestnancov, osobné náklady v roku 2013 boli 1 267 082 €.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2013 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2013 (Výkaz ziskov a strát Úč ROPO SFOV 2-01) v Registri účtovných závierok, zber 13. 10. 2026.
Štatutár Štátna filharmónia Košice
Podľa Registra právnických osôb koná za Štátna filharmónia Košice 1 štatutár. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Spoločník Štátna filharmónia Košice
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Štátna filharmónia Košice
Závierky máme za 1 rok (2013 až 2013), riadok s tržbami v nich nie je vyplnený.
Všetky čísla zo závierok Štátna filharmónia Košice (1 rok)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 277 051 € | −39 281 € | 1 797 818 € | 39 014 € | 1 747 181 € | — | −14,2 % |
Riziko: zaplatí Štátna filharmónia Košice?
Štátna filharmónia Košice a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 434 zmlúv s dodávateľom Štátna filharmónia Košice v objeme 11 744 959 € z rokov 2011 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo kultúry SR: 10 008 031 € v 3 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2025, 10 188 711 € v 113 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 77 | 218 541 € |
| 2025 | 113 | 10 188 711 € |
| 2024 | 116 | 290 251 € |
| 2023 | 108 | 137 200 € |
| 2022 | 112 | 127 615 € |
| 2021 | 38 | 13 154 € |
| 2020 | 48 | 25 043 € |
| 2019 | 99 | 99 740 € |
| 2018 | 135 | 121 323 € |
| 2017 | 107 | 82 414 € |
| 2016 | 113 | 133 468 € |
| 2015 | 105 | 87 438 € |
| 2014 | 62 | 37 005 € |
| 2013 | 123 | 123 883 € |
| 2012 | 73 | 54 742 € |
| 2011 | 2 | 895 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Štátna filharmónia Košice
Dátum vzniku Štátna filharmónia Košice je 1. 9. 1968, teda pred 58 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiPríspevková organizácia · 11678/2020
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020762535
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Mestské kultúrne stredisko v Humennom, hodnota zmluvy 600 €. Firma vznikla 1. 9. 1968.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 277 051 € · majetok 1 797 818 €
- Nový štatutár: Mgr. Lucia PotokárováGenerálny riaditeľ
- Najväčšia verejná zmluva: 9 997 831 €Objednávateľ Ministerstvo kultúry SR. Kontrakt č. MK-3959/2025-323/3152 na roky 2025 - 2027
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Štátna filharmónia Košice
- Scénické umenie
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Štátna filharmónia Košice v odvetví umelecké a zábavné činnosti
Štátna filharmónia Košice je v registri v odvetví Umelecké a zábavné činnosti (SK NACE 90), činnosť scénické umenie. V okrese Košice I je v tomto odvetví 110 aktívnych subjektov.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KULTÚRA SLOVAKIA s.r.o.Hontianska Vrbica · tržby 638 579 € (2025)
- Projekt Active Life, s.r.o.Košice - mestská časť Sídlisko KVP · tržby 636 074 € (2025)
- V8 GROUP s.r.o.Banská Bystrica · tržby 630 902 € (2025)
- JPA Club s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 628 109 € (2025)
- SUMMEET s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 620 088 € (2025)
- Bratislavské kultúrne a informačné strediskoBratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 616 116 € (2013)
- TLpro s.r.o.Starý Tekov · tržby 610 982 € (2025)
- Wave sound solutions s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 604 690 € (2025)
- Štúdio L + S, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 590 012 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Štátna filharmónia Košice, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Štátna filharmónia Košice: Košice - Staré Mesto
Štátna filharmónia Košice sídli na adrese Moyzesova 66, 040 01 Košice - mestská časť Staré Mesto, okres Košice I. V obci Košice - Staré Mesto je 8 742 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 502.
Košice - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Košice I ›Adresár firiem v okrese Košice I ›
Štátna filharmónia Košice: IČO, sídlo a základné údaje
Štátna filharmónia Košice (IČO 00164844) je príspevková organizácia so sídlom v obci Košice - Staré Mesto, okres Košice I. Dátum vzniku je 1. 9. 1968, na trhu je 58 rokov a štatutárom je Mgr. Lucia Potokárová. Počet zamestnancov podľa registra je 100 až 149.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Príspevková organizácia |
|---|---|
| Odvetvie | Scénické umenie (SK NACE 9020) |
| Vznik | 1. 9. 1968 |
| Obec | Košice - Staré Mesto |
| Okres | Okres Košice I |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy Štátna filharmónia Košice
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Štátna filharmónia Košice
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Štátna filharmónia Košice
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 400 €
- Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 165 tis. €
- Končiace zmluvy68zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 300 €
- Výhry konkurentov36firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 600 €
- Diery na trhu0odvetví chýba v meste Košice - Staré Mesto
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Fond na podporu umenia119 zmlúv za 3 roky · 1 527 106 € · naposledy 5. 10. 2026Vysoká škola múzických umení v Bratislave, Hudobná a tanečná fakulta VŠMU67 zmlúv za 3 roky · 76 026 € · naposledy 30. 7. 2026Slovenské komorné divadlo Martin56 zmlúv za 3 roky · 225 584 € · naposledy 3. 7. 2026 Všetkých 908 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Divadlo Nová scénaSlovenský filmový ústav
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Staré Mesto
Východoslovenská distribučná, a.s.TEPELNÉ HOSPODÁRSTVO spoločnosť s ručením…DSI Slovakia, s.r.o.Caterpillar Slovakia, s. r. o.GlobalLogic Slovakia s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 90.01) v okrese Košice I
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.